wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Krok XVI – przesiądź się na rower

Redakcja www.wroclaw.pl,

Możliwość omijania korków, korzyści zdrowotne, oszczędności finansowe czy wreszcie mniej zanieczyszczone środowisko – uzasadnień, aby przesiąść się z samochodu na rower, jako podstawowy środek transportu po mieście, jest wiele. Popularność jednośladów od lat rośnie także we Wrocławiu.

Reklama

Rower w wielu krajach cieszy się ogromną popularnością. Wśród miast europejskich należy wyróżnić Kopenhagę i Amsterdam, gdzie drogę do pracy, szkoły czy na uczelnie na rowerze pokonuje ponad 40% mieszkańców.

Wybór roweru, jako środka transportu, jest podejmowany nie ze względu na niską zamożność obywateli, lecz w związku z ich troską o własne zdrowie, ciszę i czyste powietrze. Cenią oni sobie również fakt, że rower ułatwia i przyspiesza poruszanie się po zatłoczonych centrach miast.

Rower od lat staje się coraz częściej wybieranym środkiem transportu także we Wrocławiu. Sprzyjają temu rozwijająca się i poprawiająca bezpieczeństwo infrastruktura rowerowa oraz rozrastający się system Roweru Miejskiego. Rezygnacja z samochodu na rzecz roweru niesie też duże korzyści środowiskowe, szczególnie w zakresie poprawy jakości powietrza.

Co dobrego może nam dać jazda na rowerze

Czytaj więcej: Kampania "Małe kroki, wielkie zmiany"

Co dobrego rower może dać miastu

Korzyści z korzystania z roweru w przestrzeni miejskiej są niebagatelne, dlatego warto zrobić mały krok i przesiąść się na rower.

Więcej informacji o korzyściach i zasadach korzystania z roweru w przestrzeni miejskiej można znaleźć w broszurze „O przesiadaniu się na rower” przygotowanej w ramach kampanii „Kocham Wrocław, wybieram rower” realizowanej przez stowarzyszenie Akcja Miasto (plik do pobrania pod artykułem).

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl