wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Koty czekają na adopcję we wrocławskim schronisku. Może któregoś z nich przygarniesz? [ZDJĘCIA]

Koty czekają na adopcję we wrocławskim schronisku. Może któregoś z nich przygarniesz? [ZDJĘCIA]

Paweł Szeremeta,

Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ślazowej we Wrocławiu opiekuje się psami i ponad 180 kotami. Okres wakacyjny jest szczególnym czasem dla takich ośrodków: ludzie raczej myślą o wyjeździe na urlop, niż o przygarnięciu do domu zwierzaka. Zobacz w naszej galerii zdjęć, które koty szukają nowego domu.

Reklama

Wakacje nie dla pracowników schronisk

Czas letni nie jest najlżejszym okresem dla zwierzęcych ośrodków. – Ludzie, którzy nas na ogół odwiedzają, podczas wakacji myślą bardziej o urlopach, co jest zrozumiałe, lecz w związku z tym mamy przestój: jest mniej adopcji, a za to coraz więcej kotów do nas trafia, w tym niestety bardzo dużo kociąt – mówi Aleksandra Cukier ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej.

Adopcja nie jest trudna, lecz musi być przemyślana

Proces adopcyjny nie należy do skomplikowanych, lecz musi to być przemyślana decyzja. Wiąże się z nią bowiem ogromna odpowiedzialność.

Adoptować może każda pełnoletnia osoba, która jest sympatykiem zwierząt i jest przygotowana do adopcji.
Aleksandra Cukier, TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Co jest potrzebne do adopcji zwierzęcia? – Trzeba mieć oczywiście masę dobrych chęci oraz czas, żeby takie zwierzę sobie zaaklimatyzować w nowym domu – tłumaczy Aleksandra Cukier.

– Jeżeli wszystko już mamy przemyślane, przyjeżdżamy do schroniska w godzinach pracy z dowodem osobistym. Jeśli chcemy adoptować kota musimy mieć transporter, jeśli chcemy przygarnąć psiaka musimy mieć smycz i obrożę. Oglądamy zwierzaki na miejscu, rozmawiamy z pracownikami i decydujemy się wziąć je na adopcję – dodaje.

Możesz pomóc, zostając wolontariuszem

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt regularnie poszukuje chętnych do współpracy wolontariuszy.

– Mamy dość dużo wolontariuszy, natomiast robimy raz na kilka miesięcy nabory dla nowych chętnych, w związku z tym trzeba obserwować stronę i dołączyć do wolontariatu gdy będzie otwarta rekrutacja. – wyjaśnia Aleksandra Cukier.

Jedynym wymogiem koniecznym do tego, aby zostać wolontariuszem, jest bycie osobą pełnoletnią i czas, który będzie można poświęcić na pomaganie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl