wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Krok VI – oszczędzaj energię

Bartosz Moch,

Oszczędzanie energii – to mały krok, będący w zasięgu każdego z nas. Codziennie korzystamy z energii elektrycznej i cieplnej przygotowując posiłki, przemieszczając się do szkoły i pracy, używając wielu artykułów gospodarstwa domowego... Aby zużywać mniej energii nie musimy wcale ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy jedynie mała zmiana naszych codziennych nawyków.

Reklama

Luty - zgodnie z Zielonym Kalendarzem Ekologicznym kierowanym do wrocławskich szkół i przedszkoli - jest Miesiącem Oszczędzania Energii. Możesz przyłączyć się do akcji dzieci i młodzieży stosując poniższe zasady.

Co możesz zrobić, aby oszczędzać energię przy ogrzewaniu mieszkania?

Co możesz zrobić, aby oszczędzać energię przy wentylacji i wietrzeniu mieszkania?

PAMIĘTAJ: Wymiana powietrza jest bardzo ważna dla zachowania zdrowego mikroklimatu w domu – jej brak może doprowadzić do powstania zagrzybień na ścianach, a także do złego samopoczucia domowników. Im większy poziom wilgotności w mieszkaniu, tym więcej energii trzeba przeznaczyć na jego ogrzanie.

Stosowanie się chociaż w minimalnym stopniu do wymienionych powyżej zasad, pozwoli nie tylko poprawić jakość naszego środowiska, ale także pozytywnie wpłynie na domowy budżet – mniejsze zużycie energii to także niższe rachunki.

Czytaj więcej: Kampania "Małe kroki, wielkie zmiany"

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl