wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Drugie życie rzeczy. Weź udział w ekowarsztatach
Warsztaty są prowadzone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych fot. Ekosystem
Warsztaty są prowadzone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Bliska twemu sercu jest przyszłość środowiska i całej naszej planety? Jesteś uczniem, nauczycielem, opiekunem albo animatorem, który chciałby zorganizować warsztaty z ekologii? A może znasz grupę osób, która chciałaby wziąć w nich udział? Wystarczy, że zgłosisz się do spółki Ekosystem, który zaprasza do udziału w bezpłatnych EKOwarsztatach. Wiek nie ma znaczenia.

Reklama

Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy

– Na każde zgłoszenie odpowiadamy i ustalamy szczegóły warsztatów – zapewnia Dorota Witkowska, rzeczniczka Ekosystemu. – Zajęcia prowadzimy we współpracy z naszymi edukatorami z Ekolandia.edu, którzy świetnie odnajdują się w każdej grupie wiekowej. Czas trwania warsztatów ustalamy indywidualnie.

Warsztaty są prowadzone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ich tematyka dobierana jest odpowiednio do grup wiekowych. Przede wszystkim jednak specjaliści podczas takiego spotkania odpowiadają na pytania dotyczące segregacji i ekologii. Opowiadają również o dobrych nawykach, które możemy wprowadzać w każdym domu, jak dawać rzeczom drugie życie i w jaki sposób produkować mniej odpadów. W skrócie – jak żyć eko.

Warsztaty są prowadzone w zaproponowanym przez wnioskodawcę miejscu lub w sali muzealnej Ekosystemu w PSZOK-u przy ul. Michalczyka 9. To miejsce bardzo istotne z punktu widzenia prawidłowego pozbywania się odpadów komunalnych.

Jak się zgłosić na ekowarsztaty?

Jeśli macie ochotę wziąć w nich udział, prosimy o zgłoszenie na adres e-mail: [email protected] W zgłoszeniu należy podać:

  • liczbę proponowanych uczestników (maks.30 osób)
  • wiek uczestników
  • proponowany termin warsztatów
  • proponowane miejsce warsztatów: w PSZOK-u przy ul. Michalczyka 9 albo w wybranym przez was miejscu we Wrocławiu
  • numer telefonu.

– Zależy nam, by po zakończeniu warsztatów wszyscy mieli świadomość, że segregacja to nie tylko obowiązek, ale też realna pomoc w ochronie naszej planety przed jej degradacją – tłumaczy Dorota Witkowska.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl