wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyła kolejna edycja akcji „Schronisko dla roślin”

Masz ogrodowe rośliny, z którymi nie wiesz co zrobić? Szukasz kwiatów, krzewów lub drzew, które chcesz posadzić w ogrodzie? Projekt „Schronisko dla roślin” jest dla Ciebie. Począwszy od 24 września, przez cztery kolejne poniedziałki, w wybranych lokalizacjach Wrocławia mieszkańcy mogą wymieniać się roślinami.

Reklama

W poniedziałek, 24 września rozpoczęła się kolejna edycja projektu „Schronisko dla roślin”. Przez cztery kolejne poniedziałki, za każdym razem w innej lokalizacji, w godzinach 16.00-19.00, mieszkańcy Wrocławia będą mogli nie tylko wymienić się roślinami, ale także skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących pielęgnacji danego gatunku.

W głównej mierze projekt pozwala przede wszystkim na edukację proekologiczną oraz kształtowanie odpowiedzialności i troski o otaczającą nas przyrodę. To również szansa na zwiększenie bioróżnorodności na prywatnych terenach zielonych, a także doskonała możliwość umacniania więzi społecznych, wspólnych spotkań i wymiany cennych doświadczeń oraz wiedzy.

Kiedy i gdzie?

  1. Morskie Oko - 24 września 2018 r.
  2. Park Zachodni ul. Pałucka - 1 października 2018 r.
  3. Plac Społeczny - 8 października 2018 r.
  4. Zieleniec przy ul. Kasprowicza 45 - 15 października 2018 r.

Punkt wymiany roślin będzie działał w godzinach 16.00-19.00.

Jak prawidłowo przygotować rośliny?

Rośliny należy wykopać i umieścić w doniczce, następnie podlać. Tak przygotowane można przynieść do punktu wymiany roślin. Każda przyniesiona roślina zostanie sprawdzona pod względem fitosanitarnym (czy jest zdrowa) oraz prawidłowo oznaczona – gatunek i siedlisko, tak aby kolejne osoby mogły ją zabrać do swojego ogrodu.

Należy pamiętać, że pozostawienie roślin w punkcie wymiany daje pierwszeństwo w wyborze roślin do odbioru. Jednakże każdy kto przyjdzie bez rośliny, również będzie mógł wybrać roślinę dla siebie.

Schronisko dla roślin

Schronisko dla roślin

Spotkania / W plenerze / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin od 24 września 2018 do 15 października 2018

Miejsce Morskie Oko

Zobacz

Bezpłatne porady fachowca

W schronisku dla roślin będzie można skorzystać z porad fachowca, który zawsze będzie na miejscu i doradzi np. w jakim miejscu posadzić roślinę, która nam się spodobała. Podpowie także, jaką roślina preferuje glebę, czy woli rosnąć w miejscu nasłonecznionym czy w cieniu. Odpowie także na wiele pytań związanych ze szkodnikami i chorobami, jakie dotykają nasze rośliny.

Do współpracy przy projekcie zaproszony został Janusz Mazurek, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych oraz Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Nadzoruje stan fitosanitarny kolekcji narodowych w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach. Od kilku lat prowadzi zajęcia z ochrony winorośli na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Czytaj także:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl