Kręć dla Wro! Trwa Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2017

Europejskie Wyzwanie Rowerowe 2017 – to trzecia edycja rowerowej rywalizacji miast z całej Europy. Potrwa od 1 do 31 maja. Przejechane przez mieszkańców kilometry będą mierzone za pomocą aplikacji i zapisywane na konto danego miasta. W ub.r., dzięki staraniom mieszkańców, Wrocław uzbierał 333,566 km i zajął II miejsce w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym 2016. Bądźmy jeszcze lepsi!


Nieważne, na jakim rowerze jeździsz! Ważne, że kręcisz dla Wrocławia! Zawstydźmy Gdańsk, zostawmy w tyle Warszawę, Barcelonę czy Dublin! My wiemy, że jesteśmy najlepsi – niech dowie się o tym i cała Europa! 

Wygraj jeden z trzech rowerów od firmy Kellys Bicycle, sakwy rowerowe, chusty wielofunkcyjne, zaproszenia do najciekawszych miejsc we Wrocławiu i masę gadżetów od parterów akcji KRĘĆ DLA WRO.

W magistracie mocno dopingują

Do trzeciego już wyzwania rowerowego w naszym mieście zachęcali 26 kwietnia wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj oraz oficer rowerowy Daniel Chojnacki.

– Za chwilę maj, zachęcam wszystkich wrocławian, żeby przesiedli się na dwa kółka, a także wszystkich gości naszego miasta, którzy mogą się tu przemieszczać na rowerach, mocno proszę o wsparcie dla naszej akcji – mówi Maciej Bluj. – Do tej pory dwukrotnie byliśmy na drugim miejscu. Marzymy, żeby być pierwszymi – i to się da wykręcić! Po piętach depcze nam trzecia do tej pory stolica – i zdaje się że nawet już zarejestrowało się tam więcej niż u nas osób, chcących wziąć udział w akcji. Ale mam nadzieję, że się obudzimy i finalnie co najmniej utrzymamy drugą pozycję i również poprawimy zeszłoroczny wynik. To bardzo przyjemna i pożyteczna akcja – zachęcamy wrocławian do codziennego przemieszczania się na rowerze między pracą, domem, szkołą – dodaje wiceprezydent Bluj.

 „Marzymy, żeby być pierwszymi – i to się da wykręcić!” – mówi wiceprezydent Maciej Bluj. Na zdjęciu (po prawej) również Daniel Chojnacki, oficer rowerowy Wrocławia, fot. UM  

Każdego roku liczba uczestników Kręć dla Wro! się zwiększa. Podobnie rzecz się ma w całej Europie.

– W tegorocznym wyzwaniu rowerowym wystartuje ponad 50 miast z całej Europy – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy Wrocławia. – Natomiast w Polsce praktycznie wszystkie duże miasta, jak Wrocław, Poznań, Kraków, Warszawa czy Gdański, a także mniejsze, jak Toruń czy Olsztyn, przystąpią do wewnętrznej, polskiej rywalizacji. Na dziś we Wrocławiu jest już zarejestrowanych ok. 60 firm, które wystawiają swoje drużyny, które oprócz tego, że składają kilometry na ogólna pulę miasta, kręcą je także dla swojej firmy. Za miesiąc wyłonimy takich rowerowych liderów i nagrodzimy ich – podkreśla Daniel Chojnacki.

Podobno pogoda na maj jest już zamówiona – ma być słonecznie i kilkanaście stopni na plusie. Dlatego kto jeszcze tego nie zrobił, niech ponownie zaprzyjaźni się na wiosnę ze swoim rowerem, sprawdzi, czy nic mu nie dolega, i – kierując się poniższymi wskazówkami – dołączy do kręcących dla Wrocławia.

Sprawdź się, wsiądź na rower! Razem udowodnijmy, że to Wrocław jest rowerową stolicą Polski i Europy! 

Partnerzy:

                     

 Zacznij w 3 krokach!

KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ KLIKNIJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘKLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ WYDARZENIE NA FB

Rywalizacja FIRM/UCZELNI | Instalaja aplikacji | Oficjalne wydarzenie na FB 
Kocham Wrocław, Wybieram Rower | Dla początkujących rowerzystów

SUPERZAWODNIK

 Zainstaluj aplikację na telefonie

W trzech krokach:

1. Korzystając z linków lub kodów QR, zainstaluj aplikację na swoim smartfonie.

2. Zaloguj się za pomocą podanego przy rejestracji e-maila oraz hasła.

3. Jeśli startujesz w rywalizacji UCZELNI/FIRM, przyłącz się do swojej drużyny. Możesz być członkiem jednej drużyny z każdej kategorii (firmy/uczelnie/inne).

Jeżeli nie znalazłeś swojej drużyny, zgłoś ją za pomocą FORMULARZA.
 Kręć kilometry i wygrywaj nagrody!

Rywalizacja firm i uczelni

Dołącz do drużyny swojej firmy lub uczelni [ZOBACZ JAK], a jeśli nie znajdziesz jej na liście, wypełnij FORMULARZ, aby zgłosić ją do rywalizacji. Namów znajomych i kręćcie wspólnie kilometry dla Wro. 

Powrót do góry

 Zostań wrocławskim SUPERZAWODNIKIEM.
Zobacz, jak to zrobić 

  

  

Regulamin Europejskiego Wyzwania Rowerowego 2017 (European Cycling Challenge 2017) edycji wrocławskiejZgłoś uwagę