Wrocław Wanderers mistrzami Polski

Drużyna quidditcha Wrocław Wanderers, która została założona niespełna 2 lata temu, sięgnęła po złoto mistrzostw Polski 2018.

  • fot. facebook.com/wroclawwanderers


Zespół Wrocław Wanderers pomimo niedługiej historii, zdążył już kilkakrotnie zapisać się na kartach historii polskiego quidditcha. Na swoim koncie ma m.in. trzecie miejsce zdobyte na mistrzostwach Polski w 2017 roku, piąte w międzynarodowym turnieju Slavic Cup oraz trzecie w Winters Games. Po zebraniu cennego doświadczenia w końcu przyszedł czas zdobycie mistrzostwa Polski 2018, po które Wanderers sięgnęli 4 marca.

– To zwycięstwo dodało nam sił do cięższej pracy, dzięki czemu będziemy starali się cały czas promować tę piękną, chociaż niezbyt popularną w Polsce dyscyplinę – mówi Adrian Kałużny, przedstawiciel Wrocław Wanderers.

Sukces wrocławskiej ekipy to kolejny etap prac nad silniejszą drużyną. Z tej okazji 10 i 24 marca oraz 7 kwietnia zorganizowany zostanie nabór dla nowych zawodników.

– Zapraszamy wszystkich chętnych. To świetna zabawa i niezapomniane przeżycia. Jedynym wymogiem jest ukończenie 16. roku życia. W naszym teamie poza zawodnikami z Polski, grały już także osoby z Indii, Włoch, Niemiec czy Francji. Nie wymagamy znajomości języka polskiego, gdyż bez problemu porozumiewamy się w języku angielskim, łączącym różne kultury i narodowości – dodaje Adrian Kałużny.

O tym, czym jest quidditch, a także o zasadach gry w tę innowacyjną dyscyplinę, pisaliśmy TUTAJ.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na trzy dni rekrutacyjne. To z pewnością wielka gratka dla fanów Harry’ego Pottera, ale i nie tylko. Więcej o wydarzeniu można przeczytać TUTAJ.Zgłoś uwagę