Trening Quidditcha we Wrocławiu? Czemu nie!

Fani Harry’ego Pottera i wielbiciele nietypowych sportów na pewno będą zadowoleni. We Wrocławiu powstała oryginalna drużyna quidditcha, która po raz kolejny ogłasza nabór do swojej ekipy.


Czym jest quidditch? To połączenie piłki ręcznej, rugby i zbijaka. Na boisku w trykotach jednej drużyny melduje się siedem osób, którzy grają na jednej z czterech pozycji: ścigający – zdobywający punkty poprzez przerzucenie kafla przez pętle, obrońca – starający się uniemożliwić zdobycie punktów, pałkarz – zbijający zawodników oraz szukający – łapacz Złotego Znicza.

Wrocław Wanderers zaprasza na treningi

Miejscowa drużyna Wrocław Wanderers powstała w listopadzie 2016 roku. Przez cały czas werbuje do swojego zespołu kolejnych graczy. W związku z tym, wszyscy zainteresowani uprawianiem dyscypliny rodem z książek J.K. Rowling, mogą wziąć udział w dwóch otwartych treningach i spróbować swoich sił w tym dość nietypowym sporcie. Najbliższe zajęcia już 26 sierpnia o godzinie 11.00, kolejne 2 września. Treningi odbywają się w Parku Szczytnickim, tuż obok obserwatorium astronomicznego. Należy ze sobą wziąć zaledwie strój sportowy – resztę sprzętu zapewniają organizatorzy zabawy.

- Brak tutaj miejsca na równych i równiejszych. Wszyscy są tacy sami i wszyscy tak samo pracują, by zdobywać kolejne sukcesy. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski, czy piąte na międzynarodowych rozgrywkach Slavic Cup, nie byłoby realne, gdyby nie różnorodność i wzajemna przyjaźń, a przede wszystkim ciężka praca wykonana na treningach – mówi Adrian Kałużny, z drużyny Wrocław Wanderers.

Wrocławianie grają w wielu turniejach

Mecze, w których wrocławianie brali udział, odbywały się w Warszawie, na boiskach AWF. Liga polskiego quidditcha w przyszłym sezonie przewiduje trzy turnieje: WinterGames, SpringGames i Mistrzostwa Polski. Jak się okazuje, Wanderers pomimo krótkiej historii, bojowo podchodzą do tych rozgrywek.

– We wszystkich spotkaniach chcielibyśmy wypaść jak najlepiej, a dzięki profesjonalnym treningom, które prowadzi nasz sztab trenerski, mamy szansę nawet na podium – mówią we wrocławskim klubie.

Zwycięstwo w Winter Games kwalifikuje drużynę do EQC - drużynowych mistrzostw Europy. W Polsce w tej chwili istnieje 7 drużyn, które działają, trenują  i zgłosiły swój udział w turniejach. Wrocławski zespół zachęca do przyjścia na treningi i być może w późniejszej perspektywie dołączenia na stałe do ekipy.

– Zapraszamy wszystkich chętnych – jedynym wymogiem jest ukończenie 16. roku życia – zachęcająco dodaje przedstawiciel wrocławskiej drużyny.

Informacje o szczegółach naboru można znaleźć tutaj.

 

Zgłoś uwagę