W wakacje akademiki jak hotele

Uczelnie oferują tanie noclegi przez całe wakacje

  • Akademiki Politechniki na Wittigowie, fot. Krzysztof Mazur


Tradycyjnie z niedrogich noclegów w akademikach korzysta duża część uczestników letnich imprez organizowanych we Wrocławiu, m.in. festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Przez całe lato czynne będą akademiki Uniwersytetu Przyrodniczego. „Talizman” (pl. Grunwaldzki 63) wynajęto firmie, która do 15 września prowadzić ma tam hostel.

Stale na gości czekają pozostałe akademiki UP. W DS „Centaur” (pl. Grunwaldzki 65) i DS „Zodiak” (ul. Grunwaldzka 106), gdzie są pokoje 1-3 osobowe cena za miejsce wynosi 37,50 zł (plus 8 procent VAT). 

W „Labiryncie” (ul. Sopocka 23), "Arce" (ul. Olszewskiego) i „Raju” (ul. Pautscha 5/7) standard jest nieco wyższe - łazienki są w każdym module. Dlatego za miejsce w pokoju trzeba zapłacić nieco więcej - do 68 zł od osoby w "Raju".

Informacje o warunkach noclegu, wolnych miejscach i rezerwacji można uzyskać w Dziale Spraw Studenckich UP (tel. 71 320 51 46).

Politechnika Wrocławska także udostępnia przyjezdnym swoje akademiki na całe lato.

W T-19 na Wittigowie (ul. Wittiga) mogą przede wszystkim zatrzymać się studenci Politechniki. W miarę wolnych miejsc pokoje udostępniane są także turystom, którzy zapłacą nieco więcej.

Natomiast T-22 - także na Wittigowie, na okres wakacji służyć będzie za bazę hostelu Pixel, który prowadzi Fundacj Manus. Doba w pokoju jednosobowym kosztuje tu 95 zł, za dwójkę trzeba zapłacić 130 zł.

Dobrym połączenie z centrum i ładne otoczenie to atuty "Przegubowca", akademika Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul.  Kamiennej. Wygodne, dwusoobowe pokoje mają łazienki, aneksy kuchenne, internet, a goście mogą korzystać także z pralni, sali telewizyjnej. Ceny zależą od wielkości pokoju i wynoszą od 89-109 zł za pokój za dobę.

Zgłoś uwagę