W wakacje akademiki jak hotele

Uczelnie oferują tanie noclegi przez całe wakacje.

  • Akademiki Politechniki na Wittigowie, fot. Krzysztof Mazur


Tradycyjnie z niedrogich noclegów w akademikach korzysta duża część uczestników letnich imprez organizowanych we Wrocławiu, m.in. festiwalu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Przez całe lato czynne będą akademiki Uniwersytetu Przyrodniczego. Talizman (pl. Grunwaldzki 63), Centaur (pl. Grunwaldzki 65) i DS Zodiak (ul. Grunwaldzka 106) - cena za miejsce wynosi 39 zł (plus 8 procent VAT). 

W Labiryncie (ul. Sopocka 23), Arce (ul. Olszewskiego) i Raju (ul. Pautscha 5/7) standard jest nieco wyższy - łazienki są w każdym module. Dlatego za miejsce w pokoju trzeba zapłacić nieco więcej - od 39,50 zł (w "Labyryncie") do 69 zł od osoby w "Raju". Kilkuzłotowe różnice cen wynikają z liczby łóżek w pokoju, jedynki są najdroższe.

Informacje o warunkach noclegu, wolnych miejscach i rezerwacji można uzyskać w Dziale Spraw Studenckich UP (tel. 71 320 51 46).

Politechnika Wrocławska także udostępnia przyjezdnym swoje akademiki na całe lato.

W T-2 Telemik (pl. Grunwaldzki) i T-6, czyli Alcatraz przy ul. Reja mogą przede wszystkim zatrzymać się studenci Politechniki. W miarę wolnych miejsc pokoje udostępniane są także turystom, którzy zapłacą nieco więcej. Kontakt z kierownictwem obu domów studenckich TUTAJ

Natomiast akademiki na Wittigowie: T15, T-19, T-22, są przeznaczone przede wszystkim na wynajem dla grup zorganizowanych. Informacje na temat warunków wynajęcia pokojów w wieżowcach na studenckim osiedlu mozna zdobyć pisząc na adres mailowy: dds@pwr.edu.pl.Zgłoś uwagę