TAT bliżej Rogowskiej. Zmiany w MPK

Budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór przeniosła się do samego centrum jednego z największych wrocławskich osiedli. Wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów MPK.

  • Przez ul. Strzegomską będzie przebiegać TAT na Nowy Dwór

    Przez ul. Strzegomską będzie przebiegać TAT na Nowy Dwór /fot. Google Maps


Przypomnijmy. Od weekendu 24-25 kwietnia wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Strzegomskiej, na odcinku od ul. Nowodworskiej do Rogowskiej. Na skrzyżowaniach z ul. Gubińską i Nowodworską zamknięto po jednym pasie ruchu.

– Drogowcy weszli w pas rozdziału i rozpoczęli prace rozbiórkowe, następnie zostaną przebudowane sieci podziemne, żeby można było tędy dojechać do ul. Rogowskiej – wyjaśnia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Prace potrwają w tym miejscu przez kilka miesięcy. Stan nawierzchni, po której jeździły autobusy, był zły i musimy ją przebudować.

Zobacz też: Będzie przetarg na budowę ostatniego odcinka TAT na Nowy Dwór

W 2023 r. na ul. Strzegomskiej pojedzie tramwaj, który skorzysta z budowanej za 370 mln zł trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór.

– Wykonawca ma 17 miesięcy na stworzenie dojazdu do ul. Rogowskiej. Zegar już bije – zauważa Świercz i dodaje, że na drogowcy pracują pełną parą na wysokości ul. Babimojskiej i Gądowianki.

Zmiany w MPK

Ze względu na prace w ciągu ul. Strzegomskiej zmieniono lokalizację przystanków dla linii autobusowych: 106, 107, 109, 119, 124, 126, 132, 134, 142, 148, 149, 206, 246, 249, 319 i 609.

Sprawdź: prace przy budowie tramwaju na Nowy Dwór, zmiana lokalizacji przystanków

Przystanki „Nowodworska”, które zlokalizowane są w obu kierunkach przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej z ulicą Nowodworską, przeniesiono w tymczasową lokalizację przy samej jezdni.

Czytaj też: 8 maja 2021 – przebudowa skrzyżowania ul. Popowickiej i MilenijnejZgłoś uwagę