Sprawdź nowe pociągi Impuls [ROZKŁAD JAZDY]

Już jutro  (12 grudnia) Koleje Dolnośląskie organizują bezpłatny przejazd promocyjny na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.  Będzie można przetestować ( a nawet zasiąść w kabinie maszynisty) nowe pociągi  Kolei Dolnośląskich 36WE Impuls, które są jednymi z najnowocześniejszych pojazdów w Polsce.

  • fot. Koleje Dolnośląskie


Od 14 grudnia (czyli od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy PKP) pociągi Kolei Dolnośląskich będą jeździły na tej trasie codziennie i zrealizują około 80% połączeń na odcinku Wrocław - Wałbrzych.
DUŻE ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY PKP
Dzięki temu pasażerowie będą mogli codziennie podróżować w dużo lepszych niż do tej pory warunkach, a do tego skróci się czas przejazdu na poszczególnych odcinkach.
Z Wałbrzycha do Wrocławia będzie można dojechać nawet w około 70 minut a kursem przyspieszonym w 64 minuty. Czas przejazdu z Wałbrzycha do Jeleniej Góry potrwa od 45 do niespełna godziny.

 - Nasz pociąg promocyjny startuje 12 grudnia z Wrocławia Głównego o godzinie 9:15, na peronie 3 dworca Wrocław Główny – mówi Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich.

ROZKŁAD JAZDY

Podczas postoju w Szklarskiej Porębie Górnej zostanie zaprezentowany  Impuls 36WE. Każdy będzie mógł wejść do kabiny maszynisty i przekonać się, czy prowadzenie jednego z najnowocześniejszych pojazdów w kraju, to łatwa sprawa. Będzie można także porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa z przedstawicielami policji, a także skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Szklarska Poręba.

Impuls 36WE - to nowoczesny niskopodłogowy pojazd, wyposażony jest w klimatyzację, wi-fi,  indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej na zewnątrz i wewnątrz składu oraz szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Koleje Dolnośląskie zakupiły 6 takich pojazdów do obsługi połączeń na linii Wrocław – Wałbrzych-Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna, w ramach projektu „Zakup sześciu nowych, trójczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych na potrzeby realizacji przez Spółkę Koleje Dolnośląskie S.A. zadań przewozowych na potrzeby komunikacji miejskiej i podmiejskiej”.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 81 486 270, 00 PLN, wkład Unii Europejskiej to 56 306 975,00 PLN.Zgłoś uwagę