Sprawdź, jak bezpiecznie jeździć hulajnogą elektryczną [WIDEO]

Ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna poświęcona zasadom korzystania z elektrycznych hulajnóg. Przygotowało je Biuro SmartCity i Zarządzania Projektami UM razem z firmą Lime.


Z krótkiej animacji można dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z elektrycznej hulajnogi, jak się na niej poruszać, jak prawidłowo parkować.

– Korzystanie z hulajnóg elektrycznych powinno być wspaniałym doświadczeniem, zarówno dla Ciebie, jak i społeczności. Aby mieć pewność, że tak się stanie, uznaliśmy bezpieczeństwo i odpowiednie parkowanie za nasz główny priorytet – czytamy na stronie firmy Lime. 

Są to bardzo ważne zagadnienia, bo hulajnogi zyskują coraz większą popularność i jest ich coraz więcej. Poza tymi prywatnymi, we Wrocławiu można wypożyczyć już

kilkaset jednośladów z dwóch firm, Lime i Hive.

Hulajnogi podbijają polskie miasta, niestety nie ma jasnych przepisów regulujących ich ruch. Dlatego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk skierował do Ministerstwa Infrastruktury projekt ustawy w sprawie zmian przepisów regulujących ruch małych środków lokomocji. Jasne przepisy są potrzebne, żeby zagwarantować choćby bezpieczeństwo pieszym, ale i samym użytkownikom hulajnóg.

Teraz ruszyła kampania informacyjna, która ma edukować użytkowników, jak prawidłowo korzystać z hulajnóg. Jak podkreślają eksperci, taka elektryczna hulajnoga to nie zabawka. Dlatego, tak jak w ruchu drogowym, trzeba zwracać uwagę na innych uczestników, odpowiednio parkować hulajnogę no i przestrzegać podstawowych zasad. Zgłoś uwagę