6°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 22:37

3. Zabrakło punktu do setki, czyli pewne zwycięstwo Śląska w pierwszym meczu Energa Basket Ligi
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu z piłką Łukasz Kolenda, który zdobył najwięcej punktów dla Śląska w meczu ze Spójnią. fot. WKS Śląsk

Wystartowała koszykarska Energa Basket Liga (EBL). Tytułu najlepszej drużyny w Polsce broni WKS Śląsk Wrocław. W pierwszym meczu wrocławscy koszykarze potwierdzili swoją klasę i pewnie pokonali drużynę Spójni Stargard 99:66. Rekordowy wynik zaliczył Łukasz Kolenda, który zdobył 23 punkty, najwięcej w swojej historii występów w Śląsku.

Na ten mecz kibice koszykówki w stolicy Dolnego Śląska czekali od 27 maja, kiedy to Śląsk zdobył 18. tytuł mistrza Polski. Po prawie czterech miesiącach doczekali się i w sobotę 24 września zobaczyli znowu swoich ulubieńców w meczu EBL, czyli polskiej ligi koszykówki. Doping na meczu prowadził jak zwykle Konrad Szokalski, zwany Szoku.

Pewne zwycięstwo Śląska w pierwszym meczu EBL

Wrocławscy koszykarze nie zawiedli i pewnie pokonali Spójnię Stargard. Do setki zabrakło zaledwie punktu. Skończyło się na zwycięstwie WKS-u 99:66. Świetne zawody zagrali dwaj reprezentanci Polski, grający w naszym klubie - Łukasz Kolenda zdobył 23 punkty, a Aleksander Dziewa dorzucił kolejne 16 oczek.

Tylko na początku spotkania krótko prowadzili goście ze Stargardu. Jednak koszykarze Śląska szybko wyrównali i wygrali pierwszą połowę 51:34. Po przerwie WKS stopniowo powiększał przewagę i ostatecznie w ostatniej kwarcie trener Urlep zdecydował się wpuścić na boisko rezerwowych graczy. którzy także dobrze radzili sobie z piłką.

Śląsk - Legia w czwartek (29 września). Gdzie można oglądać mecz?

Po wygranej ze Spójnią, koszykarze Śląska są na pierwszym miejscu w tabeli EBL. Już w następnej kolejce WKS zagra na wyjeździe z wicemistrzem Polski Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września, w hali Torwar. Początek o godz. 20. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Ekstra.

WKS Śląsk Wrocław - Spójnia Stargard 99:66 (25:13, 26:21, 31:14, 17:18)

Śląsk: Łukasz Kolenda 23, Aleksander Dziewa 16, Jakub Nizioł 12 (10 zb), Daniel Gołębiowski 10, Artsiom Parakhouski 10, Conor Morgan 8, Jeremiah Martin 8, Ivan Ramljak 5, Michał Mindowicz 4, Mikołaj Adamczak 2, Aleksander Wiśniewski 1

Spójnia: Isiah Brown 15, Karol Gruszecki 15, Jordan Mathews 11, Brody Clarke 9, Adam Brenk 9, Paweł Kikowski 7, Shawn Jones 0, Tomasz Śnieg 0, Krzysztof Sulima 0, Dominik Grudziński 0.