wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. WKS Śląsk Wrocław – Paris Basketball już w środę w Hali Stulecia [BILETY, TRANSMISJA]
Na zdjęciu: Conor Morgan wchodzący pod kosz. Czy wrocławianie przełamią się wreszcie w EuroCup? WKS Śląsk Wrocław
Na zdjęciu: Conor Morgan wchodzący pod kosz. Czy wrocławianie przełamią się wreszcie w EuroCup?

Lewandowski – gol dla Polski. Na pocieszenie, bo lepsza była Francja. Kilka dni po starciu w mistrzostwach świata Polacy zmierzą się z Francuzami ponownie, tym razem nie na murawie, a na parkiecie, i jako reprezentanci miast. Mecz Wrocławia z Paryżem, czyli Śląska z Paris Basketball w EuroCupie w środę, 7 grudnia, o godzinie 20.00 w Hali Stulecia.

Reklama

Wrocławianie w tym roku idą po wszystko. W Energa Basket Lidze wygrali wszystkie dziesięć meczów. W pucharze europejskim wszystko przegrali, ale to może się zmienić w najbliższą środę. 7 grudnia o godzinie 20.00 w Hali Stulecia mistrz Polski zagra z Paris Basketball. Bilety są dostępne tylko w sklepie elektronicznym. Transmisja meczu o godzinie 19.50 w Polsacie Sport News.

Teoretycznie Polacy zmierzą się z Francuzami, ale praktycznie na parkiet wyjdzie ekipa międzynarodowa. W składzie Śląska można spodziewać się pięciu rodaków i pięciu obcokrajowców: trójki Amerykanów, Kanadyjczyka i Chorwata. U przeciwników Francuzów prawdopodobnie będzie sześciu, w towarzystwie trójki Amerykanów, Bośniaka i Portorykańczyka.

Powrót Bibbsa i przebudzenie Morgana

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Justin Bibbs. Publiczność widziała go we Wrocławiu dawno temu. Amerykanin pokazał się w dwóch ostatnich, wyjazdowych meczach. W Londynie Bibbs zagrał 10,5 minuty, w Gliwicach dostał 16. Jego powrót cieszy, ponieważ jest naturalnym zmiennikiem pierwszego rozgrywającego – J. Martina. Dzięki jego obecności trener Urlep ma dodatkowe opcje na boisku i większe możliwości rotacji składem.

Bibbs pojawił się u boku Urlepa na pomeczowej konferencji prasowej w Gliwicach. Pochwalił zespół za szybkie tempo akcji po zbiórkach i przechwytach, co rozciągało obronę przeciwników i stwarzało miejsce na ich połowie.

Wrocławianie mogą liczyć na Conora Morgana, który w niczym nie przypomina zagubionego zawodnika z pierwszej części sezonu. Kanadyjczyk stał się groźny w ataku. W ostatnich pięciu meczach rzucał średnio prawie 20 punktów. Kibice pewnie wciąż pamiętają jego wyczyn w Lublinie, gdzie skrzydłowy zaliczył potężne double-double: 33 punkty i 15 zbiórek. Nikt nie miałby nic przeciwko, gdyby powtórzył to w środę w Hali Stulecia.

Hej Śląsk!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl