5°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 02:37

3. Weronika Choromańska z Wrocławia zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce
Na zdjęciu Weronika Choromańska podczas eliminacji w Kędzierzynie-Koźlu Polish Skate Federation
Na zdjęciu Weronika Choromańska podczas eliminacji w Kędzierzynie-Koźlu

Wielki sukces Weroniki Choromańskiej z Wrocławia, która właśnie została wicemistrzynią Polski w jeździe na deskorolce. 17-letnia zawodniczka zaprezentowała się ze znakomitej strony podczas finałowej rywalizacji w Krakowie. To jednak nie koniec świetnych informacji dla fanów deskorolki! Już w sobotę, 1 października, w Centrum Historii Zajezdnia odbędą się kultowe zawody Red Bull Mind The Gap!

Srebrny medal na szyi Weroniki Choromańskiej nikogo nie zaskoczył. Wrocławianka już podczas wcześniejszych zawodów udowadniała, że należy do ścisłej krajowej czołówki. Świadczą o tym między innymi 2. miejsce podczas Eliminacji Mistrzostw Polski w Skarżysku-Kamiennej czy 1. miejsce podczas kolejnej rywalizacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Powiększ obraz: Weronika Choromańska (po lewej) z trofeum za wicemistrzostwo Polski. Na zdjęciu wszystkie trzy medalistki na podium Polish Skate Federation

Pierwotnie krakowski finał miał się odbyć 11 września. Niestety, organizatorom i zawodnikom stanęła na przeszkodzie fatalna pogoda. Intensywne opady deszczu skutecznie uniemożliwiły rozegranie walki o medale mistrzostw kraju. Dwa tygodnie później zawody odbyły się już zgodnie z planem.

Weronika Choromańska z Wrocławia zajęła znakomite 2. miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęła Zuza Bone, brąz wywalczyła natomiast Marcelina Detkos. Wśród panów triumfował Filip Szalak, a za najlepszy trick nagrodzono dwóch Maciejów – Stępnia i Olszewskiego.

Werkę Skejterkę obserwują tysiące osób

Weronikę Choromańską, jej karierę i ewolucje na deskorolce można śledzić w mediach społecznościowych – zarówno na Instagramie, jak i TikToku znana jest jako werka_skejterka. Młoda zawodniczka jeździ na deskorolce od września 2019 roku.

Tylko na TikToku obserwuje ją ponad 36 tys. osób!

Kultowe zawody w Centrum Historii Zajezdnia

Już w najbliższą sobotę, 1 października, wrocławskich fanów jazdy na deskorolce czeka nie lada gratka. Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 zostaną rozegrane kultowe zawody Red Bull Mind The Gap.

Rywalizacja polega na wykonywaniu najlepszych tricków nad niespełna 2-metrowym gapem, czyli charakterystycznym rodzajem przeszkody. Jurorzy ocenią sam skok, trudność tricków i kreatywność zawodnika.