23°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 16:00

3. Wrocławskie Kluby Sportowe
  4. Śląsk Wrocław Koszykarski
  5. Śląsk Wrocław vs. Trefl Sopot – mecz 2. W poniedziałek wieczorem kolejna odsłona ćwierćfinału

Błażej Organisty,

Arciom Parachouski rzuca do kosza podczas meczu numer 1 pomiędzy Śląskiem a Treflem fot. Wojciech Cebula / WKS Śląsk Wrocław

W pierwszym meczu mistrzowie Polski pokazali przeciwnikom, kto rozdaje karty w tej serii. Byli wyraźnie lepsi. Wygrali wprawdzie tylko siedmioma punktami, ale najwyższa przewaga wynosiła 22 oczka. Drugi mecz ćwierćfinałowy Energa Basket Ligi w poniedziałek 8 maja o godzinie 20.00 w Orbicie.

Pierwszy mecz wrocławianie wygrali 80:73. Ani razu nie oddali prowadzenia, a w pewnym momencie prowadzili 22 punkami. Łatwa wygrana nie przesądza oczywiście losów całej serii i już odeszła do historii.

To tylko pierwszy mecz. Tak naprawdę trzeba go przeanalizować, a potem skupić się już na kolejnym. Mamy swoje problemy, największy to wdrażanie zawodników wracających po kontuzjach. Nie mogę jednak narzekać, bo pierwszy raz od kiedy tutaj jestem, mam wszystkich do dyspozycji. Z wyjątkiem czwartej kwarty graliśmy bardzo dobrze. Popełnialiśmy wcześniej wiele strat, ale teraz możemy docenić wagę tego procesu, przez jaki przeszliśmy. W końcówce rywal miał sporo zbiórek, ale na przestrzeni całego meczu dobrze kontrolowaliśmy strefę podkoszową.
Ertugrul Erdogan, trener Śląska Wrocław

Z boiska z grymasem na twarzy zszedł Jeremiah Martin (14 punktów, 5 asyst, 0 strat), ale nie wyglądało to groźnie. Okazało się, że powodem były skurcze, więc Amerykanin najprawdopodobniej zagra w poniedziałek. On i koledzy mogą sprawić prezent Jakubowi Niziołowi, który 8 maja obchodzi 27. urodziny.

Początek meczu numer 2 w Orbicie o godzinie 20.00. Bilety do kupienia tutaj. Transmisja w Polsacie Sport.

Śląsk Wrocław vs. Trefl Sopot – mecz 1.

Play-off rozpoczął się optymistycznie – od dwóch celnych rzutów (Parakhouski i Ramljak). Chwilę później dali o sobie znać bracia. Trójkę trafił Michał Kolenda, Łukasz w kolejnej akcji odpowiedział tym samym. Na parkiecie pojawił się Martin i od razu zameldował się skutecznym wejściem pod kosz. Dzięki wysokiemu procentowi z gry Śląsk skończył pierwszą kwartę z 25 punktami na koncie. Trefl trafił cztery trójki, więc nie był daleko w tyle.

Po kilku minutach i punktach dobrze grającego Parakhouskiego przewaga wzrosła do dziesięciu. W połowie kwarty trener wprowadził Pusicę. Sopocianie popełniają prosty błąd przy zbiórce, tracą punkty i proszą o przerwę. Śląsk prowadzi czternastoma. Martin wygląda na w pełni sprawnego. Dorzucił nawet trójkę.

Mistrz Polski ma kontrolę, gra zespołowo (również w obronie) i prowadzi 46:32. Trener Erdogan już w pierwszej połowie skorzystał ze wszystkich siedmiu rezerwowych.

Po przerwie łatwy i przyjemny wieczór trwał w najlepsze. Punkty Bibbsa, Ramljaka i Karolaka, kilka niecelnych rzutów Trefia i zrobiło się +18 dla świetnie dysponowanego mistrza Polski. Po stronie Trefla pojawił się Andrzej Pluta. Oddał rzut z 8 metrów – celny, ale był to raczej wyraz frustracji nieporadnością kolegów niż zaplanowana akcja. Grę w ataku postanowił wziąć na siebie i po chwili miał na kocie już 11 punktów! Trener Śląska poprosił o czas, bo w szeregi jego podopiecznych wkradło się pewne rozprężenie i przewaga zmniejszyła się do jedenastu. Kwartę zamknął Łukasz Kolenda – 66:50.

Ostatnia część mogła być bardzo spokojnym rejsem do brzegu, lecz niespodziewanie zerwał się Trefl. Sopocianie wykorzystali pierwszy okres słabszej gry i kilka błędów gospodarzy. Zmniejszyli straty do siedmiu, ale to by było na tyle. Przez większość wieczoru blado wyglądali na tle Trójkolorowych (22 asysty, 45 proc. z gry).