Dane z godz. 03:20

3. Panthers Wrocław przerwali serię porażek. Efektowne zwycięstwo przed własną publicznością
Panthers Wrocław odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie European League of Football fot. Łukasz Skwiot/Panthers Wrocław

Pełna dominacja od pierwszej minuty, polot w grze ofensywnej i niezwykle szczelna obrona, a w efekcie trzecie zwycięstwo w sezonie 2022 European League of Football. Panthers Wrocław wygrali ze Stuttgart Surge 34:0 i przerwali serię czterech porażek z rzędu.

Czarna seria została przełamana

Starcie ze Stuttgart Surge było już siódmym występem Panthers w tegorocznych rozgrywkach. Choć w ostatnich dniach wrocławianom dały się we znaki trudy trwającego sezonu, podopieczni trenera Jakuba Samela w końcu zagrali na poziomie, do którego przyzwyczaili kibiców w poprzednich latach.

To był naprawdę trudny tydzień. Mieliśmy w drużynie dużą grupę zawodników, którzy cały tydzień chorowali, a kilku podstawowych graczy nie mogło być nawet na meczu. Śmiało mogę powiedzieć, że skład, który zobaczyliśmy w ofensywie, był dość eksperymentalny, bo od pierwszych minut szansę gry dostali młodzi skrzydłowi i biegacze, którzy pokazali się ze świetnej strony
Jakub Samel, trener Panthers Wrocław

Starcie z panującymi mistrzami

Kolejny mecz Panthers rozegrają już w niedzielę, 31 lipca. Rywalem wrocławian będzie ekipa Frankfurt Galaxy, czyli aktualni mistrzowie Europy.

Poprzednie starcie obu drużyn zakończyło się wysoką porażką Panthers, na co wpływ miała między innymi plaga kontuzji w drużynie. Przed własną publicznością zespół ze stolicy Dolnego Śląska zamierza powalczyć o coś więcej.

W końcu pokazaliśmy charakter Panter! Cieszymy się, że wróciliśmy do gry na poziomie, na którym chcemy grać przed własną publicznością. Doping niósł nas przez cztery kwarty i mamy nadzieję, że w tym sezonie jeszcze będziemy wspólnie świętować. Wszystkie formacje na boisku zagrały swoje najlepsze spotkanie w sezonie. Teraz przed nami tydzień przerwy po aż 7 meczach z rzędu, więc odpoczywamy i wrócimy do gry z Frankfurt Galaxy zmotywowani, by namieszać w rundzie rewanżowej
Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław

Bilety na mecz Panthers Wrocław z Frankfurt Galaxy można kupić w serwisie Ticketmaster i w kasach w dniu meczu. Spotkanie będzie również transmitowane na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport News.