wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Orhos H2O Wrocław Półmaraton. Galeria zdjęć biegaczy z niedzieli 17 września

21 kilometrów i dziesiątki tysięcy złotych dla chorych dzieci. Dziś we Wrocławiu biegacze wystartowali w półmaratonie po terenach wodonośnych. Nasz fotograf zrobił im zdjęcia.

Reklama

Półmaraton H2O (21 km) to zawody i impreza charytatywna. Organizator – stowarzyszenie Pro-Run Wrocław – przekaże połowę sumy opłat startowych do hospicjum dla dzieci Formuła Dobra. Jest to możliwe dzięki współpracy stowarzyszenia ze szpitalem Orthos.

Opłata startowa wynosiła średnio 115 złotych. Do biegu zgłosiło się około 450 osób, zatem do hospicjum trafi w przybliżeniu 100 tysięcy złotych. Formuła Dobra pomaga chorym dzieciom w ich domach. Obecnie ma pod opieką ponad 140 pacjentów i ich rodziny z terenu całego województwa.

Start i meta była na ulicy Międzyrzeckiej. Trasa biegła przed tereny wodonośne Wrocławia, przez Trestno i Blizanowice. Najszybsi zawodnicy – Paweł Geczew i Paweł Pelc – skończyli koło godziny 10:30. Najwolniejsi powinni zdążyć przed 12:00. Wyniki będą podane na stronie datasport.pl. Tu zostawiamy galerię zdjęć biegaczy i kibiców.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl