wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław. Wielki finał żużla czas zacząć! [TRANSMISJA, BILETY]
Żużlowcy Betard Sparty Wrocław i Motoru Lublin jadą podczas meczu na Stadionie Olimpijskim Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Żużlowcy Betard Sparty Wrocław i Motoru Lublin jadą podczas meczu na Stadionie Olimpijskim

Finał żużlowej PGE Ekstraligi Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław. Początek rywalizacji już w niedzielę 17 września o godz. 19:15. Tydzień później, 24 września rewanż na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu! Zobaczcie, gdzie oglądać finał Motor – Sparta na żużlu, jak kupić bilety i kto jest faworytem w walce o złoto.

Reklama

To będzie pojedynek gigantów! Sparta Wrocław to mistrz z 2021 r., Motor Lublin z 2022 r. i obecny obrońca tytułu. To także dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego – wrocławianie zajęli pierwsze miejsce, lublinianie drugie, choć to oni w ostatnim meczu rundy pokonali we Wrocławiu Spartę 49:41. To również w Motorze upatruje się faworyta tegorocznego finału.

Patrząc na optymalne składy finalistów faworyta od początku sezonu widziałem w Platinum Motorze, bo jest to w moich oczach ekipa w formie, a do tego z charakterem. Zmarzlik - bez komentarza, wszystko jasne. Lindgren - niby zimny i wyrachowany, lecz gdy w Malilli poczuł krew i Vaculika na widelcu, to i on się zagotował w finale. Poniosło Szweda, bo za wynik w globalnych mistrzostwach jest w stanie zapłacić bólem i poświęceniem. Pan Sportowiec. Holder i Kubera - podobnie. Wrócili po kontuzjach, lecz bez większych zmian w głowie. Jeden stanął ostatnio na pudle Grand Prix w Cardiff, drugi na bydgoskim pudle SEC-u.
Wojciech Koerber, ekspert żużlowy

– Na dokładkę jest błyskotliwy w końcówce sezonu Jarek Hampel, dżentelmen, lecz do tego stopnia szybki, że mogący nawet przedłużyć delikatnie prostą, gdy wymaga tego sytuacja. I młody Bańbor, co na Olimpijskim pokonał m.in. Janowskiego – dodaje Koerber.

Motor Lublin – Sparta Wrocław. Wrocławianie osłabieni brakiem Woffindena i Janowskiego

Betard Sparta Wrocław do finału przystąpi osłabiona brakiem Taia Woffindena i – przede wszystkim – Macieja Janowskiego. Obaj na pewno nie wystąpią w niedzielę.

Ekipa WTS-u jest pokiereszowana, ale - to pewne - będzie się stawiać. Bo każdy z tych, co pozostali na placu, walczy pod swoim nazwiskiem, o swoje pieniądze i swoją przyszłość. Każdy pracuje dla klubu, ale też na swoją firmę. Łaguta, Bewley, Pawlicki czy Kowalski to przecież gwarancja wyrównanej walki. Zresztą, po półfinale z Apatorem wrocławianie już są zwycięscy. Bo jeśli sięgną po tytuł, to dokonają cudu, a jeśli nie, to złego słowa nikt nie powie.
Wojciech Koerber, ekspert żużlowy

– Niepotrzebnie tylko klub oraz Woffinden i Janowski pisali w mediach społecznościowych, że zaraz po operacjach zaczynają walkę z czasem. Niektórzy mogli sobie pomyśleć, że po kilku dniach wrócą na tor, a to przecież niemożliwe, bo ich kontuzje to nie są zwykłe zadrapania – dodaje Wojciech Koerber.

Kiedy mecz żużlowy Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław? Gdzie oglądać transmisję z finałowego meczu?

Mecz finałowy PGE Ekstraligi Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław w niedzielę 17 września o godz. 19:15. Transmisja na żywo w Canal + Sport 5, a także relacja na naszym portalu.

Motor Lublin – Betard Sparta. Gdzie kupić bilety na pierwszy mecz finału?

Klub z Wrocławia informuje, że bilety na mecz w Lublinie dostępne są wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej – w kasach Stadionu Olimpijskiego w piątek 15 września w godzinach 16:00 – 18:00.

Organizator ustalił cenę biletu dla kibiców gości na poziomie 90 zł. – Ponieważ kwota ta znacząco odbiega od standardów, do których przyzwyczajeni są fani Betard Sparty, zarząd WTS S.A. zdecydował o częściowym pokryciu kosztów zakupu biletów dla wrocławskich kibiców. Tym samym bilety w kasach dostępne będą w cenie 60 zł – czytamy na stronie klubu.

Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin na Stadionie Olimpijskim 24 września. Ruszyła sprzedaż biletów

W czwartek 14 września ruszyła zamknięta przedsprzedaż biletów na finał PGE Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim. Do udziału w przedsprzedaży uprawnieni są wyłącznie posiadacze karnetów na rundę zasadniczą sezonu 2023.

W piątek 15 września o 14:00 ruszy drugi etap przedsprzedaży, w którym bilety nabyć będą mogli kibice, którzy obejrzeli na żywo jeden z wcześniejszych meczów fazy play-off – ćwierćfinał lub półfinał na Stadionie Olimpijskim.

Sprzedaż otwarta, dostępna dla pozostałych kibiców, ruszy w sobotę 16 września o godzinie 14:00.

Bilety dostępne wyłącznie na bilety.wts.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl