13°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 04:30

3. Wrocławscy pływacy zdobyli 12 z 21 medali dla Polski w Argentynie
Kliknij, aby powiększyć
Kacper Nowicki, Weronika Nowicka i Konrad Powroźnik obwieszeni zdobytymi medalami. Fot. WKSN ŚWIT Wrocław

Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka i Kacper Nowicki reprezentowali Wrocław i Polskę podczas zakończonych właśnie 6. Mistrzostw Świata Głuchych w Pływaniu na basenie 50 metrów. Zdobyli dwa złote medale, siedem srebrnych i trzy brązowe!

Mistrzowie reprezentują Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „Świt”.

Konrad Powroźnik zdobył dziewięć medali (jeden złoty, pięć srebrnych i trzy brązowe) w konkurencjach:

• 200 m stylem zmiennym – brązowy,
  • sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym – brązowy.

Weronika Nowicka zdobyła cztery medale (jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy) w konkurencjach:

• sztafeta kobiet 4x100 m stylem dowolnym – złoty,
  • sztafeta kobiet 4x100 m stylem zmiennym – srebrny,
  • sztafeta kobiet 4x200 m stylem dowolnym – srebrny,

Kacper Nowicki zdobył cztery medale (jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy) w konkurencjach:

W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski zdobyła V miejsce. Zapewnili je sobie zdobywając 21 medali (3 złote, 12 srebrnych i 6 brązowych).

Kadra Polski Niesłyszących w Pływaniu Kobiet i Mężczyzn należy do Polskiego Związku Sportu Niesłyszących, który jest finansowany z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Cały wyjazd na zawody Mistrzostw Świata Głuchych w Pływaniu dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.