wroclaw.pl Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tak będą wyglądały zadaszone korty wraz ze ścianką tenisową przy ul. Pułtuskiej. Jest projekt

W pierwszym etapie przebudowy przy Pułtuskiej powstanie 5 kortów tenisowych i ścianka fot. WCT, archiwum
W pierwszym etapie przebudowy przy Pułtuskiej powstanie 5 kortów tenisowych i ścianka

Jest projekt budowy zadaszonych kortów tenisowych wraz ze ścianką tenisową przy ul. Pułtuskiej. Wrocławskie Centrum Treningowego (WCT) „Spartan” przedstawiło koncepcję zagospodarowania, a projekt poprzedziły konsultacje społeczne.

Reklama

Najpierw były konsultacje z mieszkańcami

Teren kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej w lipca ubiegłego roku został przekazany spółce WCT Spartan, która zarządza obiektami sportowo-rekreacyjnymi we Wrocławiu.

Po opublikowaniu raportu z konsultacji społecznych i zapoznaniu się z opiniami mieszkańców Wrocławia na temat zagospodarowania terenu zieleni z kortami przy ul. Pułtuskiej, spółka rozpoczęła prace nad wstępną koncepcją architektoniczno-urbanistyczną zagospodarowania terenu.

Wnioski mieszkańców dotyczyły przede wszystkim zachowania i pielęgnacji istniejącej na tym obszarze zieleni, zachowania funkcji tenisowej oraz modernizacji i rozwoju

Biorąc pod uwagę wynik konsultacji i głosy mieszkańców rozpoczęliśmy prace nad wizualizacją i stworzyliśmy wstępną koncepcję rozwoju terenu kortów tenisowych przy ul. Pułtuskiej. W pierwszym etapie chcielibyśmy postawić nowoczesną, lekką halę tenisową przykrywającą pięć utwardzonych kortów tenisowych.
Paweł Łosiński, wiceprezes WCT Spartan

Inwestycja powstanie w kilku etapach

We wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu przedstawiono trzy etapy inwestycji:

Każdy z etapów inwestycji konsultowany będzie z Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Aby obiekt był całoroczny, w pierwszej kolejności wybudowana zostanie hala tenisowa. Stanie ona w miejscu starego, wysłużonego już balonu tenisowego, który został zdemontowany.

Planujemy postawienie lekkich, drewnianych, łukowatych konstrukcji, które przykryją 5 kortów o twardej nawierzchni. Będą one w tym samym miejscu, co stary balon, a ich przykrycie będzie bardziej estetyczne.
Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan

Przed rozpoczęciem prac projektowych nad halą tenisową spółka zleciła opracowanie opinii dendrologicznej. Czytamy w niej o wpływie istniejącej inwestycji na żywotność okolicznych drzew. Chodzi szczególnie o określenie lokalizacji korzeni drzew otaczających obiekt.

Pozytywna opinia dendrologiczna dla inwestycji

Opinia wskazała na brak korzeni konstrukcyjnych drzew rosnących wokół planowanego obiektu. W związku z tym, możliwe jest postawienie w miejscu, w którym stał balon, hali tenisowej z kortami o nawierzchni twardej.

To teren o wyjątkowym charakterze w przestrzeni miejskiej, o dużej wartości historycznej. Zapewniam, że wszystkie działania prowadzone przez spółkę Spartan są i będą uzgadniane z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnego, komfortowego obiektu służącego mieszkańcom Wrocławia, którego forma nie zaburzy historycznego charakteru parku Południowego.
Paweł Łosiński

W trakcie trwania inwestycji tereny zielone będą pod stałą kontrolą Inspektora Terenów Zieleni i Inspektora Drzewnego, który stworzy koncepcję i projekt ochrony drzew, a ochrona i pielęgnacja drzew konsultowana z Zarządem Zieleni Miejskiej. Przy planowaniu prac oraz w trakcie realizacji stosowane będą wymagane „Karty informacyjne do standardów ochrony drzew w inwestycjach Wrocławia”.

Przedstawiciele WCT zapewniają, że w ramach prowadzonej inwestycji nie zostanie wycięte żadne drzewo.

Koszt I etapu inwestycji to 3,5-4 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama