6°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 09:02

3. Znów pięć setów i znów Hubert Hurkacz! Wrocławianin jest w czwartej rundzie wielkoszlemowego Australian Open
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu: serwujący Hubert Hurkacz Hubert Hurkacz FB
Na zdjęciu: serwujący Hubert Hurkacz

Pięć setów z Lorenzo Sonego i pięć z Denisem Shapovalovem na Margaret Court Arena. Hubert Hurkacz w piątek, 20 stycznia, wygrał kolejny mecz w Melbourne i awansował do czwartej rundy. Tym samym śrubuje swój najlepszy wynik w historii występów w Australian Open. O ćwierćfinał wielkoszlemowego turnieju zagra z Sebastianem Kordą.

Pierwszy set zapowiedział, że nie będzie to przewidywalny mecz. Panowie po dwa razy odbierali sobie serwis, doprowadzając do gema przełamującego remis. W nim dość wyraźnie, bo o cztery punkty, lepszy był Hurkacz.

W drugiej partii było jeszcze więcej przełamań. Hubert przegrał dwa gemy serwisowe, mimo to wygrał seta do czterech. Wydawało się, że zwycięstwo jest bardzo blisko, ale… Shapovalov zaczął grać dużo lepiej. W trzecim secie ograł Huberta do jednego, w czwartym wygrał do czterech.

Kluczowym momentem meczu był szósty gem seta piątego. Hubert przełamał w nim przeciwnika, dołożył gema na 5:2 i niedługo potem zamknął sprawę. Gem, set, mecz – Hurkacz!

Wrocławianin awansował do czwartej rundy, w której o ćwierćfinał powalczy z Sebastianem Kordą. Amerykanin wyrzucił z turnieju rozstawionego z siódemką Daniila Medvedeva, którego pokonał w trzech setach (7:6, 6:3, 7:6).