Nowy spektakl Przemysława Wojcieszka na Letniej Scenie Impartu

W Imparcie trwają ostatnie próby przed premierą (30.07, 1.08) polskiej wersji spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorek” w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Po raz pierwszy wrocławski twórca pokazał go w Berlinie 10 lipca. Recenzje były pochlebne, widzom spodobała się historia trzech aktorek dyskutujących nad nowym, nisko płatnym projektem w cieniu pandemii. Teraz przedstawienie obejrzą wrocławianie. Jest dostępne dla wszystkich na placu Społecznym.

  • Próby do spektaklu Przemysława Wojcieszka w Imparcie


– Inaugurujemy teatr po koronie, więc koniecznie przyjdźcie. To szansa, aby zobaczyć spektakl na żywo w wakacje, kiedy zbyt wiele się nie dzieje teatralnie we Wrocławiu – zachęca Przemysław Wojcieszek w filmiku zamieszczonym na profilu Polnisches Theater Berlin, który jest przedsięwzięciem w trzech miastach – Berlinie, Wrocławiu i Pradze. 

Letnia Scena Impartu: Przemysław Wojcieszek

Letnia Scena Impartu: Przemysław Wojcieszek

Spektakl
Termin od 30 lipca 2020 do 1 sierpnia 2020

Miejsce Impart

Zobacz

Wrocławski reżyser zaczynał od kręcenia filmów (pamiętamy dobrze jego „Głośniej od bomb” czy „W dół kolorowym wzgórzem”). Kiedy jednak w 2004 roku zrealizował w nieczynnym pawilonie handlowym na legnickim osiedlu Piekary spektakl „Made in Poland” (z charyzmatycznym Erykiem Lubosem w roli głównej) na jego punkcie oszalała publiczność i krytycy. Do Legnicy i Teatru Modrzejewskiej Wojcieszek potem wrócił, rozsmakował się w pracy w teatrze. 

„Scenariusz dla trzech aktorek” napisał i wyreżyserował niedawno z zespołem Polnisches Theater Berlin na scenie berlińskiej KuturMarktHalle. – W Berlinie zrobiliśmy świetny spektakl i jestem przekonany, że ten wrocławski będzie jeszcze lepszy – nie ma wątpliwości Przemysław Wojcieszek.

Wrocławski obejrzymy na przełomie lipca (30.07) i sierpnia (1.08), ale w polskiej wersji językowej, o 20.00 na placu Społecznym, czyli na Letniej Sceny Impartu. Zagrają Magdalena Kaczmarek, Magdalena Gładysiewicz i Celina Muza.

– Przygotowaliśmy spektakl, na którym będziecie się śmiać, wzruszać i mierzyć z ważnymi dla nas pytaniami. Tekst jest świeży, aktorki głodne sceny, a sama scena stoi gdzieś między teatrem, a niespokojną ulicą - tłumaczy Przemysław Wojcieszek.

W „Scenariuszu dla trzech aktorek” śledzimy losy trzech tytułowych aktorek, które po pandemii pragną wspólnie zrealizować projekt teatralny. Płace są jednak niskie, warunki pracy mało idealne, a lęk przed nawrotem pandemii też działa.

Spektakl Przemysława Wojcieszka obejrzymy na Letniej Scenie Impartu. To miejsce Strefy Kultury Wrocław i Papagajo na wakacyjne darmowe wydarzenia kulturalne na placu Społecznym przed Impartem. Obok sceny znajdziemy też strefę gastro – bar i ofertę gastronomiczną.Zgłoś uwagę