wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Zobacz nowe Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) na Kowalach

30 września przy ul. Ełckiej 34 na Kowalach otwarto Centrum Aktywności Lokalnej. Swoją siedzibę będą tu miały rada osiedla i klub seniora. Na mieszkańców czekają także rozmaite propozycje kulturalne. Centrum będzie czynne codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

– To nowy, fajny adres na tej społecznej mapie Wrocławia, w połączeniu z pięknym terenem zielonym, amfiteatrem, terenem rekreacyjnym. Mam nadzieję, że mieszkańcy Kowal będą chętnie z tego nowego adresu Ełcka 34 korzystać – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

CAL na Kowalach poprowadzi Grupa z Pasją

Operatorem Centrum zostało wyłonione w konkursie stowarzyszenie Grupa z Pasją, prowadzące już podobną placówkę na Swojczycach. Stowarzyszenie ma już kilka pomysłów na działania, ale chce je przedyskutować z mieszkańcami. Będzie ku temu okazja podczas spotkania integracyjnego, w piątek 8 października.  

Plac zabaw przy CAL na Kowalach

Plac zabaw przy CAL na Kowalach /fot. Tomasz Hołod

– Będziemy pytać mieszkańców, co chcieliby tutaj robić, jakich aktywności oczekują od nas. (…) Wspólnie ustalimy grafiki działań na następne miesiące – zapowiada Renata Piwko-Wolny, prezeska stowarzyszenia Grupa z Pasją.

Biblioteczka, kino i spotkania dla wszystkich

W planach jest m.in. biblioteczka sąsiedzka, sąsiedzkie kino, zajęcia artystyczne, czy spotkania dla seniorów, dla dzieci i dla rodziców.

– Planujemy oddać tę przestrzeń mieszkańcom, na działania oddolne. Będziemy starali się wyzwolić energię do działania. Będziemy także wspierać procesy partycypacyjne, takie jak WBO czy konsultacje do Funduszu Osiedlowego. Szukajcie nas na ulicy Ełckiej 34. Jesteśmy czynni od godz.12.00 do godz. 19.00 każdego dnia. Pytajcie, przychodźcie do nas na kawę. Jesteśmy otwarci, przyjaźni, zapraszamy – zachęca Renata Piwko-Wolny.

Centrum Aktywności Lokalnej na Kowalach powstało w niecałe dwa lata, inwestycja kosztowała prawie 1,7 miliona złotych. Na blisko 200 metrach kwadratowych znalazło się tutaj kilka sal dydaktycznych, dwie toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami, aneks kuchenny, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Na zewnątrz budynku znajduje się duży plac zabaw, siłownia plenerowa i teren zielony.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl