wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Kulinarne "przepisy na zgodę". Weź udział w konkursie Pogotowia Mediacyjnego!

Czy istnieje jeden przepis na zgodę? Przepisów jest tyle ile osób przy stole - żeby je poznać, warto zrobić ten pierwszy krok i zasiąść do wspólnego stołu. Przepis na zgodę to akcja projektu Pogotowie Mediacyjne, koordynowanego przez Fundację Dom Pokoju oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W tegorocznej edycji, możecie wziąć udział konkursie. Na zwycięzców czekają kulinarne nagrody ufundowane przez lokalne kawiarnie i restauracje.

Celem kampanii jest przede wszystkim promowanie dialogu i  komunikacji bez przemocy. Rozmawianie wcale nie jest łatwe, dlatego warto wesprzeć się ciepłą, świeżo parzoną kawą czy przygotowaną dla kogoś kolacją.

– Konflikty dotyczą wszystkich. Są i będą się pojawiać, ponieważ są naturalną częścią naszego życia. W trudnych momentach dobrze usiąść do wspólnego stołu i otworzyć się na dialog. Słuchanie i rozmawianie. Czasami jednak brakuje nam odwagi by zrobić ten pierwszy krok. Może warto wtedy zaparzyć herbatę, odgrzać zupę i zapytać “Jak się czujesz?” – opowiadają organizatorzy akcji.

Konkurs dla mieszkańców Wrocławia

W ramach akcji organizowany jest konkurs, który ma zachęcić do dzielenia się swoimi przepisami na zgodę oraz wywołaniem dyskusji na temat dialogu i rozmowy prowadzącej do zgody. 

Konkurs polega na przesłaniu na maila dompokoju[at]dompokoju.org lub w wiadomości prywatnej na fanpage Pogotowia Mediacyjnego swojego przepisu na zgodę wraz ze zdjęciem lub ilustracją.

– Zachęcamy do uzasadnienia dlaczego właśnie ten konkretny przepis jest ważny dla autora czy autorki. Czy kojarzy mu się z jakimś wydarzeniem? Być może przygotowuje to danie za każdym razem gdy chce poprawić humor sobie lub bliskim? – piszą organizatorzy konkursu.

Zwycięskie przepisy otrzymają kulinarne nagrody ufundowane przez lokalne kawiarnie i restauracje. Swoje przepisy możecie przesyłać do 16 maja. Regulamin konkursu znajdziecie pod tym linkiem.

Drugie śniadanie na trawie czyli finał akcji przepis na zgodę

19 maja o godzinie 12.00 organizatorzy zapraszają do wspólnego celebrowania finału akcji Przepis na zgodę. W ramach podsumowania będzie można zasiąść do stołu z autorami i autorkami przepisów, porozmawiać, poznać się lepiej i zjeść wspólnie drugie śniadanie.

Miejsce oraz szczegóły wydarzenia już wkrótce pojawią się na facebooku Pogotowia Mediacyjnego.

Poznajcie przepisy wrocławian na zgodę

Organizatorzy akcji zaprosili osoby związane z Wrocławiem, wrocławskie inicjatywy i instytucje do podzielenia się przepisem na zgodę, czyli przepisem na potrawę lub napój, które kojarzy im się z rozmową, byciem razem i porozumieniem. W akcji biorą udział m.in Bente Kahan - jedna z czołowych wokalistek pieśni żydowskich, Tomasz Sielicki - miłośnik i badacz Wrocławia i Śląska czy zespół Fundacji Urban Memory.

– Przepisy podesłali nam też nasi sąsiedzi i sąsiadki z Nadodrza. Ciasto cytrynowe od pani Ewy z Nadodrzańskiego Klubu Seniora zaczaruje wasze kubki smakowe! – opowiada Antonina Gawrońska, koordynatorka akcji.

Tradycyjne dania kuchni wrocławskiej od Kamili Kokot i Tomasza Sielickiego

Uczta serowara od Wojciecha Iwanowskiego

Pad thai od Rafała Kowalskiego

Ciasto drożdżowe od Agneiszki Caban

Polska gefilte fisz od Bente Kahan

Pogotowie Mediacyjne to bezpłatna pomoc w rozwiązywaniu sporów

Do Pogotowia  można zgłaszać się w sprawach sporów sąsiedzkich, braku porozumienia w rodzinie, konfliktów małżeńskich, sprawach przed rozwodowych, nieporozumień wspólników czy konfliktów w zespole. Pogotowie Mediacyjne finansowane jest ze środków Gminy Wrocław.

Więcej informacji o kampanii oraz o mediacjach na tej stronie.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl