wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Zarejestruj się na 6. Kongres Wrocławskich NGO [PROGRAM, TERMIN]
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas otwarcia 5. Kongresu Wrocławskich NGO, zdjęcie ilustracyjne. Tomasz Hołod, www.wroclaw.pl
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas otwarcia 5. Kongresu Wrocławskich NGO, zdjęcie ilustracyjne.

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od największego spotkania przedstawicieli wrocławskiego trzeciego sektora. 6. Kongres Wrocławskich NGO odbędzie się w środę 14 czerwca 2023 w Czasoprzestrzeni. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem – nie zapomnijcie się zarejestrować. Mamy na to czas do poniedziałku 12 czerwca.

Kongres co roku jest okazją do spotkania środowiska NGO z przedstawicielami Gminy Wrocław, społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz aktywnymi mieszkańcami. Tegorocznym tematem przewodnim jest hasło: “NGO - pracodawca przyszłości”.

– Chcielibyśmy zwrócić uwagę mieszkańców Wrocławia, że organizacje pozarządowe też są pracodawcami. One kojarzą nam się często przez pryzmat wolontariatu, działań bez wynagrodzenia finansowego. Jest natomiast bardzo dużo organizacji, które działają profesjonalnie i są pracodawcami. Kto wie, czy niebawem nie okaże się, że to właśnie one są najbardziej elastycznie przygotowane do zmieniającego się rynku pracy. Co więcej, są to miejsca, gdzie młodzi ludzie mogą także kreować swoje miejsca pracy – mówi Maria Lewandowska-Mika, prezeska Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

6. Kongres Wrocławskich NGO – program

 • 9.00 - 10.00 | rejestracja i wspólne śniadanie
 • 9.45 | otwarcie wydarzenia przez Jacka Sutryka, Prezydenta Wrocławia, Marię Lewandowską-Mikę, Prezeskę Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i Roberta Drogosia, Prezesa Stowarzyszenia Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA.
 • 10.00 - 12.00 | wspólna dyskusja w formacie Long Table - "NGO pracodawcami przyszłości"
 • 12.00 - 12.45 | przerwa
 • 12.45 - 15.00 | sesja Design Thinking "NGO pracodawcami przyszłości"
 • 13.00 - 15.00 | panel dyskusyjny dotyczący wypalenia zawodowego i aktywistycznego "Czy wszyscy się wypalimy?"
 • 15.00-15.30 | podsumowanie sesji "Design Thinking"
 • 15.30 - 18.00 | relaksacyjna część Kongresu w gościnnych przestrzeniach Czasoprzestrzeni.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na profilu Kongresu oraz wydarzeniu FB

6. Kongres Wrocławskich NGO – rejestracja

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy jednak przesłać zgłoszenie udziału. Możecie zarejestrować się na kongres za pomocą formularza, znajdującego się na tej stronie. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca 2023.

Kongres odbędzie się w Czasoprzestrzeni (dawna zajezdnia tramwajowa „Dąbie”), przy ul. Tramwajowej 1-3.

6. Kongres Wrocławskich NGO – organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Organizatorem 6. Kongresu Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, która realizuje zadanie publiczne "ROZWÓJ WSPÓŁPRACY POMIĘDZY GMINĄ WROCŁAW A ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ ORGANIZACJA KONGRESU WROCŁAWSKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W 2023 ROKU" przy współfinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Działanie "Poznajmy się! Przestrzeń dla dialogu polsko-ukraińskiego" w ramach 6. Kongresu Wrocławskich NGO realizowane jest przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach Programu "wESpół - wspieramy ekonomię społeczną" finansowanego przez UBS i koordynowanego przez Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej oraz Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach projektu "Dolnośląski Ośrodek Wspieranie Ekonomii Społecznej –Wrocław"

Współorganizatorzy i partnerzy wydarzenia:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl