wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Wrześniowy nabór do Mikrograntów zamknięty z wynikiem 112 wniosków!
Grupa mieszkańców podczas spotkania na terenie ogródków działkowych, zdjęcie ilustracyjne fot. Wojciech Chrubasik
Grupa mieszkańców podczas spotkania na terenie ogródków działkowych, zdjęcie ilustracyjne

Trwający od 1 do 15 września nabór na sąsiedzkie projekty właśnie się zakończył. Zespoły koordynujące ścieżki oraz komisje szykują się do oceny nadesłanych pomysłów – zwycięskie inicjatywy poznamy najpóźniej 6 października!

Wrześniowy nabór do Mikrograntów zamknięty

Przez ostatnie dwa tygodnie zespoły Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella prowadziły liczne, wspierające konsultacje z mieszkańcami i mieszkankami, planującymi złożyć swój wniosek. Ostatecznie do programu zgłoszono 112 integrujących inicjatyw z zakresu animacji, rekreacji, edukacji oraz sztuki i innych działań o charakterze kulturotwórczym. Tematyczne spacery, rozmaite warsztaty i wspólne celebrowanie jesieni – złota pora roku na wrocławskich osiedlach zapowiada się aktywnie i jak zwykle różnorodnie!

Oto liczby projektów zgłoszonych w trzecim w tym roku naborze:

  • 72 w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych
  • 26 w ścieżce dla organizacji pozarządowych
  • 14 w ścieżce dla młodzieżowych grup nieformalnych

Teraz nadszedł czas na weryfikację formalną wniosków oraz oceny komisji. W każdej ze ścieżek projekty oceniane są przez ekspertki i ekspertów aktywnych w działaniach społecznych, edukacyjnych czy rekreacyjnych. Wybrane inicjatywy otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (od tysiąca do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Zwycięskie projekty, które poznamy już 6 października, będzie można realizować od końca października i najpóźniej do połowy grudnia. Wypatrujcie wyników i do zobaczenia w mieście!

Więcej informacji o programie:

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl