wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Grupa fotografów Landmarkers we Wrocławiu. Jak widzą nasze miasto?

Są wśród nich zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie. Raz w roku wraz z hanowerskim nestorem fotoreportażu Rolfem Noblem wyruszają w podróż, by fotografować inne miasto. Byli już w Amsterdamie, Antwerpii, Stambule, Lipsku, Lizbonie, Londynie, Pradze, Rydze, Wenecji i Wiedniu. Jakie kadry przywiozą z Wrocławia? Zobaczcie!

Reklama

Szesnastu członków stowarzyszenia Landmarkers odwiedza Wrocław w dniach 9-17 września. Dokumentują miasto w stylu klasycznej fotografii podróżniczej. Zwracają uwagę nie tylko na widoki miasta, ale także – jeśli nie przede wszystkim - na ludzi.

Galeria zdjęć

Dlaczego wybrali w tym roku Wrocław?

– Czynnikiem decydującym o wyjeździe był kontakt z Mikołajem Nowackim. Jego zdjęcia Wrocławia sprawiły, że z ciekawością zaczęliśmy poznawać miasto. I nie żałujemy – mówi Ulrich Maehlert z Landmarkers.

Od momentu przyjazdu, pokonali pieszo przez Wrocław łącznie jakieś 700 kilometrów. Dlatego odpowiedź na pytanie co zwróciło ich uwagę, nie należy do prostych. Jak mówi Ulrich Maehlert, są to kontrasty między starym a nowym, które ciepłe wrześniowe światło podkreśla każdego dnia na nowo.

Najbardziej zaskakująca rzecz?

– Pulsujące życie na ulicach i placach, które nadaje Wrocławiowi kosmopolityczny i młodzieńczy charakter. Gościnność, z jaką wrocławianie spotykają się z nami dzień po dniu. W przeciwieństwie do Niemiec, we Wrocławiu aparat fotograficzny wywołuje uśmiech na twarzach ludzi – mówi Ulrich Maehlert.

Zobaczcie niezwykłe ujęcia, zrobione przez fotografów grupy Landmarkers we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl