wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Jesienią weź miasto w swoje ręce! 1 września ruszają ekspresowe Mikrogranty

Jesienią weź miasto w swoje ręce! 1 września ruszają ekspresowe Mikrogranty

Redakcja www.wroclaw.pl,

Mikrogranty, projekt "W las", zdjęcie ilustracyjne. Nabór do Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Fot. Jerzy Wypych, Wrocławski Instytut Kultury
Mikrogranty, projekt "W las", zdjęcie ilustracyjne. Nabór do Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września.

Osiedlowe spacery historyczne, wieczorki literackie, międzypokoleniowe spotkania z rękodziełem, a może cykl ekologicznych warsztatów na podwórku? Wrocławski Instytut Kultury wraz z Fundacją Umbrella od 1 września zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów. Jesień we Wrocławiu to szansa na zrealizowanie kilkudziesięciu nowych pomysłów. Dla chętnych przygotowano warsztaty i szkolenia.

Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będzie można przesłać pomysły działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych o charakterze kulturotwórczym – najważniejsze, by propozycje angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki najbliższej okolicy.

Nabór do Mikrograntów potrwa do 15 września

Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas. – Wrześniowy nabór nazywamy „ekspresowym”, ponieważ na realizację Waszych pomysłów jesienią będziemy mieć mało czasu – od ogłoszenia wyników naboru na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące! Warto więc od razu przygotować się do dość szybkiego działania! – tłumaczą organizatorzy naboru.

Mikrogranty. Trzy ścieżki do wyboru

Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.

Ekspresowe Mikrogranty 2022

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 do 15 września dostępny będzie na stronie internetowej.

Wszystkie przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:

Trzy ścieżki do wyboru

Weź udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach i szkoleniach dedykowanych każdej ze ścieżek. Spotkanie w dla przedstawicieli organizacji pozarządowych potrwa dwa dni – 5 i 6 września. Webinar ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych zaplanowano na 6 września, a zajęcia dla młodzieży dzień później – 7 września. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Wrocławskiego Instytutu Kultury i Fundacji Umbrella.

Więcej informacji: www.wroclaw.pl/mikrograntywww.facebook.com/mikrogranty

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl