wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Na Partynicach będzie jasno. Montaż ponad 160 latarni
Wizualizacja montażu oświetlenia na ścieżce edukacyjnej mat. prasowe
Wizualizacja montażu oświetlenia na ścieżce edukacyjnej

Są oferty w przetargu na realizację projektu „Niech stanie się jasność” w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na odcinku 3,5 km zamontowanych zostanie ponad 160 latarni.

„Niech stanie się jasność” to projekt WBO z 2020 r., który zakłada oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej w parku linearnym na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Ten projekt ponadosiedlowy o budżecie do 2 mln zł uzyskał prawie 3,5 tys. głosów.

- Zamontowane zostaną 163 latarnie oraz ławki i kosze na śmieci - tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. - Dzięki detektorom ruchu lampy będą energooszczędne i ekologiczne. Zaświecą się jedynie wtedy, kiedy ktoś będzie w pobliżu. Zostaną zamontowane w taki sposób, żeby nie ingerowały w środowisko naturalne, a światło będzie skierowane w dół, na ścieżkę.
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Oświetlenie w Parku linearnym

Otwarty dwa lata temu Park linearny kosztował 6,5 mln zł. To przyrodnicza ścieżka edukacyjna podzielona na siedem etapów. Łącznie ma 3,5 km długości razem ze ścieżką pieszo-biegową.

Klasyczna trasa ścieżki wokół toru wyścigów konnych ma 2,5 km długości, ale jej łączna długość, wliczając odcinki przy rondzie Ojca Pio wynosi o blisko 1 km więcej.

Mieszkańcy południa miasta zadecydowali, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa i rozszerzenia ram czasowych korzystania z parku potrzebne są latarnie. O zmierzchu na ścieżce jest ciemno, co nie sprzyja dłuższemu z niej korzystaniu – szczególnie jesienią i zimą. Dlatego powstał projekt „Niech stanie się jasność”.

Wycinki nie będzie

Zakres zamówienia obejmuje montaż lamp na słupach oświetleniowych o wysokości 4 m oraz montaż lamp na konstrukcji istniejących trybun. Podkreśla się, że lokalizacja lamp musi uwzględniać istniejący drzewostan, nie przewiduje się wycinek.

Pojawi się też fotowoltaika, zamontowane zostaną dodatkowe ławki i kosze na śmieci.

W przetargu uczestniczy dziewięć podmiotów. Najtańszą ofertę złożyła firma FON-DRUĆ (ok. 1,97 mln zł), a najdroższą KRZ Rafał Zdyb (ok. 3,64 mln zł). Wrocławskie Inwestycje chcą przeznaczyć ponad 1,92 mln zł. Teraz oferty będą analizowane.

Wykonawca na realizację projektu będzie miał 7 miesięcy od podpisania umowy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl