wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. WBO 2023. Głosowanie trwa do poniedziałku 9 października [FORMULARZ GŁOSOWANIA]

Parki, skwery, trasy rowerowe i wiele, wiele innych pomysłów na Wrocław. W tym roku we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim (WBO) wybieramy spośród 113 projektów. Głosowanie trwa do północy 9 października. Zagłosuj elektronicznie korzystając z linku poniżej, albo na formularzu papierowym.

Zagłosuj w WBO 2023

kliknij by przejść do formularza głosowania

Głosujemy na maksymalnie 2 projekty, jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Głosować może każdy mieszkaniec Wrocławia, bez względu na wiek, miejsce zameldowania czy obywatelstwo. Listę projektów na które można głosować w tym roku, znajdziecie tutaj.

WBO 2023 – jak i gdzie zagłosować

Głosować można od 22 września za pomocą formularza opublikowanego powyżej. Żeby zagłosować należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego.

Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego głos zostanie zapisany w systemie. Głosujący nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Istnieje możliwość głosowania papierowego – numerowane karty będą wydawane mieszkańcom w Centrach Obsługi Mieszkańca na podstawie okazanego dowodu tożsamości. Karty do głosowania znajdziecie w:

  • COM przy ul. Gabrieli Zapolskiej 4
  • COM przy pl. Nowy Targ 1-8
  • COM przy ul. Legnickiej 58 (CH Magnolia)
  • COM przy al. Marcina Kromera 44

WBO 2023 – budżet i podział środków

Pula środków w tegorocznej edycji WBO to 31 mln złotych. 21 mln złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 10 mln zł - projektów osiedlowych.  

Projekty osiedlowe to takie, które oddziałują tylko na jedno osiedle. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 1 milion złotych. We Wrocławiu jest 48 osiedli. Ich granice możecie znaleźć na mapie miejskiego geoportalu. Wejdźcie na stronę geoportalu i wybierzcie mapę „Osiedla Wrocławia”.

Większe, ponadosiedlowe projekty mogą mieć wartość do 3 milionów złotych. W tej kategorii zgłaszane są projekty i zadania inwestycyjne, z których korzystać będzie większa liczba osób – nie tylko mieszkańców jednego osiedla.

Co powstało w ostatnich latach we Wrocławiu dzięki WBO?

Możecie to sprawdzić na mapie miejskich inwestycji 2019-2023, wybierając filtrowanie wyników „tylko projekty WBO”. Parę przykładowych inwestycji znajdziecie także w naszej galerii zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl