wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ufunduj wielkanocny koszyczek dla samotnych seniorów – zachęca Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu seniorka - pani Basia, siedząca samotnie przy stoliku, zapatrzona w okno Stowarzyszenie mali bracie Ubogich
Na zdjęciu seniorka - pani Basia, siedząca samotnie przy stoliku, zapatrzona w okno

Świąteczne spotkania pozwalają wierzyć, że nie jesteśmy samotni. Dlatego, co roku w okresie Wielkanocy, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich organizuje świąteczne śniadania w 10 miastach w Polsce. Również we Wrocławiu. W czasie tego wydarzenia podopieczni mogą się spotkać, podzielić jajkiem i życzeniami, ale przede wszystkim – przypomnieć sobie radość wynikającą z bliskości drugiego człowieka. Tę akcję wesprzeć może każdy.

– „Mam najlepszą babcię” mówiła moja nieżyjąca już wnuczka Ania. I przepadała za kwiatami. Jeden z nich rośnie wciąż na moim parapecie. A kiedy tylko nadchodziła wiosna, jeździłyśmy razem na działkę. Czekałyśmy na ten czas. Teraz, kiedy Święta przychodzą… Nie mam Świąt – komentuje ze łzami w oczach pani Basia, bohaterka tegorocznej kampanii wielkanocnej.

Seniorka rozpromienia się na myśl o tym, że Stowarzyszenie planuje duże świąteczne spotkanie. – Jak na Wigilię? Było tak pięknie i uczestniczyło tyle osób – pyta pani Basia i w oczach ma nadzieję.

Koszyczki wielkanocne finansowane są dzięki wpłatom darczyńców

Stowarzyszenie zapewnia posiłek, drobny upominek, dojazd i opiekę. Ci, którzy nie mogą zjawić się osobiście, odwiedzani są w domach przez wolontariuszy. Dzięki temu nikt z podopiecznych nie jest sam w czasie świąt. Koszt takiego przedsięwzięcia to w przybliżeniu 100 zł na osobę. Finansowane jest ono dzięki wpłatom darczyńców. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję nawet niewielką kwotą, może zrobić to za pomocą tej strony.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Przedstawiciele Stowarzyszenia docierają do seniorów żyjących w poczuciu osamotnienia i organizują dla nich wolontariuszy towarzyszących. Ma to na celu przeciwdziałanie osamotnieniu i wykluczeniu społecznemu osób starszych.

Wolontariusz odwiedza raz w tygodniu seniora, żeby porozmawiać, powspominać, pójść na spacer, wspólnie obejrzeć film, itp., po prostu dać mu poczucie, że nie jest zapomniany i niepotrzebny. Odwiedza cały czas tego samego seniora, aby pomiędzy seniorem a wolontariuszem nawiązała się relacja.

We Wrocławiu Stowarzyszenie działa od 2020 roku i obecnie na terenie miasta jest przeszło 60 par - senior plus wolontariusz.

Informację jak zostać wolontariuszem dla seniora, znajdziecie tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl