wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Tramwaj wodny we Wrocławiu? Ruszają konsultacje

Tramwaj wodny we Wrocławiu? Ruszają konsultacje

Redakcja www.wroclaw.pl,

zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne

Tramwajem wodnym poruszano się po Breslau jeszcze przed II wojną światową, a także po niej już w polskim Wrocławiu. Czy uzupełnienie komunikacji w mieście, w którym jest tak wiele rzek i mostów o tramwaj wodny jest możliwe i potrzebne? Swoje zdanie możesz wyrazić w konsultacjach.

Miasto rozważa przywrócenie tramwaju na Odrze. Ten środek transportu miałby wspomagać komunikację publiczną, a nawet stanowić połączenie Wrocławia z innymi miejscowościami na Dolnym Śląsku.

W pierwszej kolejności zaprojektowano pięć tras

W koncepcji opracowano lokalizację przystanków, zaplanowano trzy kursy dziennie na trasach wynoszących łącznie 116 km. Na obszarze, który byłby w zasięgu tramwaju, mieszka około 300 tys. osób.

Taki środek transportu poprawiłby ich dojazd do zoo, opery, teatrów czy  kina. Na stronie konsultacji l.wroclaw.pl/tramwaj-wodny można zapoznać się z propozycjami tras. Teraz miasto chce poznać opinię mieszkańców i armatorów.

Którędy popłynie tramwaj wodny?

Trasy podzielono na pięć lokalizacji z możliwością ich przedłużenia.

mapa przedstawiająca projektowane trasy tramwaju wodnego we Wrocławiu

Mapę w dużej rozdzielczości można otworzyć także w osobnym oknie po kliknięciu tutaj.

Czerwona: będzie rozpoczynać się nieopodal Elektrowni Wodnej Wrocław I. Poprowadzi w górę rzeki, opływając Kępę Mieszczańską z lewej strony. Przez Port Miejski i okolice mostu Milenijnego doprowadzi do osiedla Maślice.

Żółta: rozpocznie się w rejonie mostu Uniwersyteckiego. Będzie wiodła od Wyspy Słodowej i bulwarów do Śluzy Szczytniki, zoo i kładki Zwierzynieckiej.

Niebieska: będzie stanowić kontynuację trasy żółtej – będzie rozpoczynać się w rejonie mostu Zwierzynieckiego. Następnie, Starą Odrą, będzie prowadzić do Kanału Miejskiego. Zakończy swój bieg w rejonie mostów Osobowickich i Śluzy Miejskiej.

Zielona: umożliwi połączenie tras niebieskiej i czerwonej. Zacznie się w rejonie mostów Osobowickich i Śluzy Miejskiej, a dzięki przystankom w rejonie ul. Osobowickiej będzie stanowić połączenie z przystankiem zlokalizowanym w rejonie Portu Miejskiego.

Pomarańczowa: rozpocznie się w rejonie kanału Różanka. Kolejne przystanki będą zlokalizowane przy moście Trzebnickim i mostach Warszawskich. Dalej poprowadzi przez Kanał Żeglugowy. Ostatni przystanek ma mieścić się blisko skrzyżowania ul. Marco Polo z ul. Ferdynanda Magellana.

Mapę można otworzyć także w osobnym oknie po kliknięciu tutaj.

Weź udział w konsultacjach, wyraź swoją opinię

W ramach konsultacji 30.11 odbędzie się e-spotkanie dla mieszkańców. Potem 2.12 – spotkanie z armatorami białej floty Wrocławskiego Węzła Wodnego. Narada konsultacyjna, odbędzie się 7.12 w Odra Centrum. Obowiązują na nią zapisy. Przez cały okres trwania konsultacji, od 23.11 do 19.12, będzie można wypełnić e-formularz.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie konsultacji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl