wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ruszają konsultacje w sprawie parku Krzyckiego
teren przyszłego parku Krzyckiego źródło: ukosne.gis.um.wroc.pl
teren przyszłego parku Krzyckiego

1 marca rozpoczną się konsultacje społeczne poświęcone urządzeniu planowanego parku Krzyckiego, położonego w dolinie Olszówki Krzyckiej. To kolejny, obok Klecińskiego, Grabiszyńskiego oraz Tysiąclecia, park, który zostanie zlokalizowany w rejonie rzeki Ślęzy.

Pierwszy etap konsultacji miał miejsce w dniach 18 czerwca – 12 lipca 2020 (zobacz również: raport z konsultacji). Większość uczestniczących w nich mieszkańców opowiedziała się za pozostawieniem doliny Olszówki jako siedliska przyrodniczego oraz urządzeniem parku umożliwiającego bierny i aktywny wypoczynek.

Aktualna koncepcja zlewni przewiduje rozwiązania służące naturalnej retencji wód opadowych. Jedno z rozlewisk znajduje się na terenie parku i będzie stanowiło osnowę dalszych rozwiązań kompozycyjnych.

Rozpoczynający się właśnie drugi etap konsultacji poświęcony jest koncepcji urządzenia północnej części parku Krzyckiego (położonej pomiędzy R.O.D „Dolinka” a ul. Życzliwą). Część planowanych zbiorników retencyjnych powstanie na terenie przyszłego parku. 

Zakres konsultacji

  • urządzenie północnej części parku Krzyckiego (obszar zaznaczony literą  „A”),
  • elementy parkowe na obszarze zbiornika retencyjnego (obszar zaznaczony literą “B”), zaplanowanego w koncepcji zlewni.

park krzycki mapa

Strona konsultacji - wejdź, zapoznaj się z materiałami, weź udział. Twój głos ma znaczenie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl