wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2023
  6. Jak odnowić ulicę Ruską?
  7. Rozmawiamy o odnowieniu ulicy Ruskiej. [KONSULTACJE SPOŁECZNE]
Człowiek z białym psem na smyczy na na szaroniebieskim tle rys. K. Domżalska
Człowiek z białym psem na smyczy na na szaroniebieskim tle

Do 30 lipca 2023 r. trwają konsultacje społeczne pn. Jak odnowić ulicę Ruską? Inicjuje je spółka Wrocławskie Inwestycje. Zachęcamy do udziału w nich i do wyrażenia swojej opinii.

Brama do miasta

Ulica Ruska jest jednym z reprezantacyjnych traktów w naszym mieście, prowadzących na wrocławski rynek. Obok niej wymienia się ulicę Oławską i plac Solny. Miasto dąży do tego, by ulicę tę rozbetonować i zazielenić, a także zadbać o jej dostępność dla wszystkich użytkowników i użytkowniczek, a jednocześnie - by ulica wciąż była funkcjonalna i by nikt nie zapomniał o jej historycznej wartości. Jak teraz, po ulicy mają poruszać się głównie piesi i rowerzyści/ rowerzystki. 

Narada, czyli wspólne omawianie

Jedną z rzadko stosowanych w naszym mieście form konsultacji jest narada. Słownik Języka Polskiego podaje, że naradzić się porozumieć się w jakiejś sprawie, zasięgając wzajemnie swojej opinii. To wyjaśnienie pokazuje sens konsultacji. Z ulicy Ruskiej korzystają zarówno turyści i turystki, jak też mieszkańcy i mieszkanki. Swoje interesy załatwiają tu piesi i rowerzyści, przemieszczający się tą ulicą, na co dzień to miejsce jest ważne dla tych, którzy tu mieszkają i dla tych, którzy prowadzą tu restauracje czy sklepy. Chcemy usłyszeć głosy wszystkich tych osób i razem zastanowić się nad tym, co zrobić, by sposób zagospodarowania tej ulicy odpowiadał w miarę możliwości na potrzeby wszystkich jej użytkowników i użytkowniczek

Czego dotyczą konsultacje społeczne?

Celem konsultacji jest zebranie opinii wrocławian i wrocławianek na temat planowanej przebudowy ul. Ruskiej oraz ustalenie (w trakcie narady obywatelskiej) priorytetów z tą przebudową związanych. W czasie konsultacji będziemy rozmawiać o sposobie urządzenia przestrzeni ulicy, o zieleni, elementach małej architektury i sposobie dostaw i dojazdu do posesji.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Konsultacje trwają do 30 lipca (niedziela). 14 czerwca (środa) o godz. 17.30 odbędzie się e-spotkanie. Zaplanowana została też narada obywatelska. W kolejne soboty lipca odbywać się będą jej kolejne części. Pierwsza z nich będzie miała miejsce 8, druga 15, a trzecia - 29 lipca 2023 r. 

Nietypowo, bo w pierwszej części trwania konsultacji, czyli w okresie od 6 do 25 czerwca 2023 r., będzie można wypowiedzieć się za pomocą e- formularza.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Masz szczególne potrzeby?

Jako organizatorom zależy nam, aby w konsultacjach mogły uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby. Jeżeli masz specjalne potrzeby, napisz do nas (adres: konsultacje[at]feps.pl ) najpóźniej 5 dni przed planowanym wydarzeniem, postaramy się zapewnić Ci możliwość udziału w konsultacjach społecznych. 

Tekst: Maria Rudnicka-Myślicka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl