Obok stadionu „Lotnicza” powstanie rolkowisko

MCS Wrocław

Do wiosny 2022 r. przy ul. Lotniczej 72 powstanie rolkowisko do rekreacyjnej jazdy na wrotkach i rolkach. Obiekt będzie także przystosowany do gry w hokeja na rolkach, ball hokeja, box lacrosse, roller derby i bike polo. To projekt, który wrocławianie wybrali w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rolkowisku towarzyszyć będą elementy małej architektury, banda hokejowa oraz trybuna. Obiekt zostanie także wyposażony między innymi w boksy dla zawodników rezerwowych, boksy kar, krążkochwyty, zegar, oświetlenie i stojaki rowerowe.

– Nawierzchnia rolkowiska zostanie wykonana z płytek poliuretanowych, całkowicie wodoprzepuszczalnych i odpornych na warunki atmosferyczne – wyjaśnia Marcin Janiszewski, rzecznik Młodzieżowego Centrum Sportu.

W projekcie przewidziano także odtworzenie terenów zielonych z nowymi nasadzeniami oraz ogród deszczowy.

– Przetarg na wykonanie projektu rolkowiska zostanie opublikowany do połowy czerwca. Prace zostaną ukończone najpóźniej do wiosny 2022 r. – dodaje Janiszewski.

To kolejna rozbudowa infrastruktury sportowej we Wrocławiu realizowana przez Młodzieżowe Centrum Sportu. Do końca roku stadion bejsbolowy przy ul. Niepodległości 6 na Zakrzowie zostanie wzbogacony m.in. o oświetlenie, ławki dla zawodników oraz ogrodzenie.

Wizualizacja rolkowiska przy stadionie Lotnicza, MCS Wrocław

Kompleks szatniowy przy Lotniczej

Jesienią 2021 r. powinna natomiast zakończyć się budowa nowego kompleksu szatniowo-sanitarnego przy Stadionie Sportowym „Lotnicza”. Nowy budynek posłuży zarówno trenującym na co dzień na tym terenie zawodnikom klubów sportowych, jak i wszystkim mieszkańcom, którzy korzystają z obiektu przy ul. Lotniczej 72.

– Stadion „Lotnicza” jest niezwykle popularny wśród mieszkańców tej części Wrocławia. Nowe pomieszczenia szatniowo-sanitarne stanowią odpowiedź na intensywne zapotrzebowanie wrocławian na korzystanie z obiektu. Poza tym budynek, który ma powstać przy ul. Lotniczej, jest częścią większego, miejskiego projektu: podobny zostanie wybudowany także w Leśnicy, przy ul. Kosmonautów – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor MCS Wrocław.

W skład kompleksu sportowego przy ul. Lotniczej wchodzą między innymi: sztuczne boisko wielofunkcyjne, boisko naturalne, dwa małe boiska piłkarskie (z niedawno wymienioną murawą – przy. red.), boisko do koszykówki oraz korty tenisowe.