Przy stadionie „Lotnicza” powstanie centrum szatniowo-sanitarne

Jesienią 2021 r. powinna zakończyć się budowa nowego kompleksu szatniowo-sanitarnego przy Stadionie Sportowym „Lotnicza”. Miasto szuka wykonawcy na realizację tej inwestycji.

  • Wizualizacja prezentuje styl elewacji - budynek będzie dłuższy, wyposażony w dodatkową parę drzwi.

    Wizualizacja prezentuje styl elewacji - budynek będzie dłuższy, wyposażony w dodatkową parę drzwi.


– Szykujemy się do modernizacji obiektu w zachodniej części miasta i budowy nowego zaplecza szatniowego. Przetarg został już rozpisany, termin składania ofert to 21 grudnia 2020 r. – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Nowy budynek posłuży zarówno trenującym na co dzień na tym terenie zawodnikom klubów sportowych, jak i wszystkim mieszkańcom, korzystającym z obiektu przy ul. Lotniczej 72.

Nowoczesny obiekt

Projektowany budynek składa się z jednej kondygnacji, powierzchnia użytkowa to 184 mkw., okładzina elewacji zostanie wykonana z desek o strukturze drewna. Zaprojektowano dwa kompleksy szatni z sanitariatami o łącznej powierzchni 90 mkw. Dodatkowo stworzone zostaną odrębne szatnie i pomieszczenia biurowe pod wynajem.

W budynku znajdować się będą toalety ogólnodostępne dla korzystających ze stadionu. Budynek będzie przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne.

Realizacja zakłada wiele ekologicznych rozwiązań, w tym wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz gazowy kocioł odzyskujący ciepło spalin. Deski elewacyjne będą wykonane z materiałów pochodzących z recyclingu a w budynku zostanie zamontowane oświetlenie LED, pozwalające na obniżenie zużycia energii elektrycznej.
Od strony skweru przewiduje się zamontowanie zdroju wodnego.

Fot. MCS

Fot. MCS

Stadion Sportowy „Lotnicza”

– Stadion „Lotnicza” jest niezwykle popularny wśród mieszkańców tej części Wrocławia. Nowe pomieszczenia szatniowo-sanitarne stanowią odpowiedź na intensywne zapotrzebowanie wrocławian na korzystanie z obiektu. Poza tym, budynek, który ma powstać przy ul. Lotniczej, jest częścią większego, miejskiego projektu: podobny zostanie wybudowany także w Leśnicy, przy ul. Kosmonautów, w późniejszym terminie – podkreśla Wojciech Gęstwa.

W skład kompleksu sportowego przy ul. Lotniczej wchodzą między innymi: sztuczne boisko wielofunkcyjne, boisko naturalne, dwa małe boiska piłkarskie (z niedawno wymienioną murawą – przy. red.), boisko do koszykówki oraz korty tenisowe.Zgłoś uwagę