Przed nami rozbudowa boiska do baseballu na Zakrzowie

MCS Wrocław

Do końca roku rozbudowana zostanie infrastruktura bejsbolowa przy ul. Niepodległości 6 na wrocławskim Zakrzowie. Stadion zostanie wzbogacony m.in. o oświetlenie, ławki dla zawodników oraz ogrodzenie.

Obecnie dobiega końca przygotowywanie przetargu przez Młodzieżowe Centrum Sportu, zarządcę obiektu.

Projekt rozbudowy wybrali mieszkańcy w głosowaniu w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Stadion „Zakrzów” powiększy się o małe boisko i boksy z ławkami dla zawodników. Zbudowane zostanie również oświetlenie parkowe i ogrodzenie terenu wraz z bramą wjazdową na teren stadionu.  

Przy dużym boisku staną cztery maszty oświetleniowe, dodatkowo zamontowane zostaną naświetlacze na wszystkich masztach. Obiekt będzie monitorowany, a plac zabaw otoczony siatką ochronną.

– Bardzo cieszymy się z tak dużej aktywności wrocławskiego środowiska bejsbolowego. Widzimy, że od kilku lat konsekwentnie dbają o rozwój obiektu na Zakrzowie według określonej wizji i konkretnych planów. Mamy nadzieję, że kolejne inwestycje spowodują nie tylko korzystne zmiany dla tej dyscypliny we Wrocławiu, ale i całej lokalnej społeczności – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu.

Boisko Zakrzów przy ul. Niepodległości 6, fot. MCS

Boisko na Zakrzowie

Prace nad budową boiska do baseballu na Zakrzowie zakończyły się w 2017 r. Z obiektu korzystają baseballiści Barons Wrocław, ale boisko jest ogólnodostępne, także każdy miłośnik tego nietypowego w Polsce sportu może spróbować swoich sił.

Boisko o wymiarach 103 m x 110 m x 93 m ma także dwa tunele do odbijania oraz dwa bullpeny, czyli miejsca dla miotaczy. Tuż obok znajduje się stadion słynnego klubu Polar Wrocław oraz dwa inne boiska z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną.