wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Obok stadionu „Lotnicza” powstanie rolkowisko

Do wiosny 2022 r. przy ul. Lotniczej 72 powstanie rolkowisko do rekreacyjnej jazdy na wrotkach i rolkach. Obiekt będzie także przystosowany do gry w hokeja na rolkach, ball hokeja, box lacrosse, roller derby i bike polo. To projekt, który wrocławianie wybrali w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rolkowisku towarzyszyć będą elementy małej architektury, banda hokejowa oraz trybuna. Obiekt zostanie także wyposażony między innymi w boksy dla zawodników rezerwowych, boksy kar, krążkochwyty, zegar, oświetlenie i stojaki rowerowe.

– Nawierzchnia rolkowiska zostanie wykonana z płytek poliuretanowych, całkowicie wodoprzepuszczalnych i odpornych na warunki atmosferyczne – wyjaśnia Marcin Janiszewski, rzecznik Młodzieżowego Centrum Sportu.

W projekcie przewidziano także odtworzenie terenów zielonych z nowymi nasadzeniami oraz ogród deszczowy.

– Przetarg na wykonanie projektu rolkowiska zostanie opublikowany do połowy czerwca. Prace zostaną ukończone najpóźniej do wiosny 2022 r. – dodaje Janiszewski.

To kolejna rozbudowa infrastruktury sportowej we Wrocławiu realizowana przez Młodzieżowe Centrum Sportu. Do końca roku stadion bejsbolowy przy ul. Niepodległości 6 na Zakrzowie zostanie wzbogacony m.in. o oświetlenie, ławki dla zawodników oraz ogrodzenie.

Wizualizacja rolkowiska przy stadionie Lotnicza Wizualizacja rolkowiska przy stadionie Lotnicza, MCS Wrocław

Kompleks szatniowy przy Lotniczej

Jesienią 2021 r. powinna natomiast zakończyć się budowa nowego kompleksu szatniowo-sanitarnego przy Stadionie Sportowym „Lotnicza”. Nowy budynek posłuży zarówno trenującym na co dzień na tym terenie zawodnikom klubów sportowych, jak i wszystkim mieszkańcom, którzy korzystają z obiektu przy ul. Lotniczej 72.

– Stadion „Lotnicza” jest niezwykle popularny wśród mieszkańców tej części Wrocławia. Nowe pomieszczenia szatniowo-sanitarne stanowią odpowiedź na intensywne zapotrzebowanie wrocławian na korzystanie z obiektu. Poza tym budynek, który ma powstać przy ul. Lotniczej, jest częścią większego, miejskiego projektu: podobny zostanie wybudowany także w Leśnicy, przy ul. Kosmonautów – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor MCS Wrocław.

W skład kompleksu sportowego przy ul. Lotniczej wchodzą między innymi: sztuczne boisko wielofunkcyjne, boisko naturalne, dwa małe boiska piłkarskie (z niedawno wymienioną murawą – przy. red.), boisko do koszykówki oraz korty tenisowe.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl