wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Pozytywnie Otwarci - granty dla NGO do 30 tys. złotych na profilaktykę HIV
Statuetka programu Pozytywnie Otwarci. materiały prasowe
Statuetka programu Pozytywnie Otwarci.

Trwa nabór zgłoszeń w trzynastej edycji programu Pozytywnie Otwarci. Organizacje pozarządowe mogą aplikować w nim o wsparcie w realizacji projektów związanych z profilaktyką HIV i edukacją w tym obszarze. Autorzy najciekawszych projektów mogą liczyć na granty w wysokości do 30 tys. złotych. Zgłoszenia w konkursie możecie składać do 30 czerwca.

Fundatorem grantów jest Gilead Sciences Poland, która od 2011 roku przeznaczyła na ten cel łącznie niemal dwa i pół miliona złotych.

- Dzięki nowoczesnym lekom HIV można dziś skutecznie trzymać w ryzach, ale żeby się leczyć trzeba o zakażeniu wiedzieć. Dlatego jestem dumny, że od początku istnienia konkursu Pozytywnie Otwarci wsparliśmy już ponad 120 projektów szerzących informacje o tym wirusie. Wierzę, że dla wielu organizacji walczących z epidemią HIV trzynasta edycja naszego konkursu okaże się szczęśliwa – mówi Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Pozytywnie Otwarci 2023 – zagadnienia konkursowe

  • Profilaktyka zakażeń HIV, HCV i kiły prowadzona w przestrzeni miejskiej, w klubach oraz podczas imprez masowych.
  • Promocja testowania w kierunku zakażenia HIV wśród osób, które nigdy nie wykonały testu.
  • Działania na rzecz ograniczania stygmatyzacji osób HIV+ realizowane poprzez promocję wiedzy o zasadzie N=N oraz zwiększanie w społeczeństwie świadomości, że dzięki nowoczesnym terapiom, HIV to dziś jedna z wielu chorób przewlekłych.
  • Promocja wiedzy na temat profilaktyki HIV i/lub dobrego życia z wirusem prowadzona w internecie poprzez tworzenie aplikacji, gier, rolek etc. ze szczególnym uwzględnieniem efektywnej promocji tych narzędzi w mediach społecznościowych.
  • Działania edukacyjne skierowane do rodzin, w których są dzieci zakażone HIV, prowadzone z myślą o zapewnieniu adekwatnego wsparcia zarówno rodzicom, jak i seropozytywnym dzieciom, a także przygotowaniu młodych osób seropozytywnych do wejścia w dorosłość.

Regulamin oraz wszystkie niezbędne formularze znajdziecie na stronie konkursu.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl