wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Zielona Ławeczka - zbierz sąsiadów i aplikuj o pieniądze na miniogród
Jedna z realizacji w ramach poprzednich edycji konkursu Zielona Ławeczka materiały organizatorów
Jedna z realizacji w ramach poprzednich edycji konkursu Zielona Ławeczka

Masz pomysł jak zazielenić kawałek najbliższej okolicy? – Zbierz co najmniej 4 sąsiadów i aplikujcie o grant w programie Zielona Ławeczka. Można otrzymać do 3 tysięcy złotych na realizację miniogrodu z ławeczką.

Zielona Ławeczka to ogólnopolski projekt grantowy Fundacji Banku Ochrony Środowiska, adresowany do mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Jego celem jest wsparcie grup sąsiedzkich, które chciałyby zmienić zaniedbane tereny na swoich osiedlach w miniogrody z ławeczką.

— Nasz projekt umożliwia ożywienie wybranego miejsca wokół bloków, stworzenie przestrzeni do odpoczynku i spotkań, a także powstrzymanie utraty wód opadowych. Chcemy pokazać, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami. Wystarczą tylko chęci i dobry pomysł — mówi Dominik Broda, koordynator projektu.

Można w nim zdobyć grant na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów koniecznych do stworzenia miniogrodu. Maksymalna kwota to 3000 zł dla miniogrodów z obiektami mikroretencji lub 2500 zł dla miniogrodów bez mikroretencji.

Zielona Ławeczka – kto może aplikować?

Do udziału w programie organizatorzy zapraszają grupy sąsiedzkie liczące co najmniej 5 osób, z wytypowanym liderem zespołu. – W działania zespołu musi zostać zaangażowany również administrator terenu, na którym planowane jest powstanie miniogrodu – podkreślają przedstawiciele Fundacji.

Czas na rejestrację zespołów jest do 17 maja. Następnie, do 1 czerwca należy przesłać wniosek o grant. Szczegóły znajdziecie na stronie projektu.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl