wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:55

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Półmetek naboru do Mikrograntów. Zgłoś swój pomysł do 15 maja!
Kliknij, aby powiększyć
Halo, tu fauna. Projekt realizowany we Wrocławiu Anna Pazdej
Halo, tu fauna. Projekt realizowany we Wrocławiu

Konsultacje trwają, a do systemu wpadają kolejne wnioski – to już półmetek naboru do Mikrograntów! Jeszcze przez tydzień mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogą zgłaszać swoje pomysły na osiedlowe aktywności. Jak spędzić wiosnę i lato w mieście? Najlepiej poznając się z sąsiadami i sąsiadkami z najbliższej okolicy.

Do 15 maja trwa nabór do ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Propozycje integrujących wydarzeń można zgłaszać w formularzu dostępnym na www.wroclaw.pl/mikrogranty/, wybierając jedną z trzech ścieżek: dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla grup młodzieżowych.

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Mikrogranty - majowy nabór UM Wrocław
Mikrogranty - majowy nabór

Zwycięskie pomysły realizowane będą od II połowy czerwca do września, więc zajęcia animacyjne, edukacyjne czy artystyczne warto zaplanować w otwartych, zielonych przestrzeniach miejskich, chociażby tych powstałych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Najważniejsze jednak, by wydarzenia angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki Wrocławia!

Przygotowania przy pełnym wsparciu zespołu

Zanim wniosek trafi do systemu, warto skonsultować swój pomysł telefonicznie lub mailowo (adresy i numery można znaleźć na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Umbrella) czy podczas wcześniej umówionego spotkania na żywo. Dzięki rozmowom opisy projektów będą doszlifowane, a wypełnianie formularzu okaże się naprawdę proste!

Poza tym odbędą się jeszcze dwa szkolenia:

  • 9.05, 17:30: Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych. Webinar pisania projektów online. Zapisy: mikrogranty(at)instytutkultury.pl
  • 10.05, 15:30: Mikrogranty młodzieżowe.  Jak zarządzać projektem w Mikrograntach Młodzieżowych? Zapisy: mikrograntymlodziezowe(at)fundacja-umbrella.org.pl. Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, ul. Worcella 3
Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl