wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:50

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Pod koniec maja wracają WRO-TA, czyli Wrocławskie Linie Turystyczne
Kliknij, aby powiększyć
wnętrze zabytkowego tramwaju Grzegorz Rajter
wnętrze zabytkowego tramwaju

Przejażdżki zabytkowym taborem stały się w ostatnich latach żelaznym punktem na liście wrocławskich atrakcji. Nie inaczej ma być w tym roku. Wrocławskie Linie Turystyczne rozpoczną sezon na przełomie maja i czerwca. Do 10 maja trwa otwarty konkurs ofert na ich organizację.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do udziału w konkursie miasto zaprasza organizacje pozarządowe. Swoje oferty wypełnić mogą przy pomocy NGO Generatora, a następnie wydrukowane złożyć w Wydziale Partycypacji Społecznej. Termin składania ofert upływa 10 maja, a wyniki konkursu poznamy w połowie miesiąca.

Zadanie polega na zorganizowaniu i prowadzeniu Wrocławskich Linii Turystycznych WRO-TA: tramwajowych i autobusowych. Zarówno zabytkowe autobusy jak i tramwaje, kursować mają po Wrocławiu od 30 maja do 1 września 2024 – w soboty, niedziele i święta. Do oferty należy dołączyć propozycje tras wraz ze szczegółowym rozkładem jazdy.

Czym są WRO-TA Wrocławskie Linie Turystyczne

Zabytkowe tramwaje pojawiają się na ulicach Wrocławia od lat. Choć mają kilku różnych właścicieli, to od 2022 roku występują pod wspólnym szyldem. Żeby się nimi przejechać, wystarczy zwykły bilet komunikacji miejskiej.

We Wrocławiu jest około 70 dawnych pojazdów komunikacji miejskiej o wartości historycznej. Należą do: Gminy Wrocław, MPK Wrocław, Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego, Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA, Ośrodka Pamięć i Przyszłość, firmy Polmat.

Większość z nich garażowana jest w halach zabytkowej zajezdni Popowice przy ulicy Legnickiej, przed dwoma laty wpisanej na Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki.

WRO-TA Wrocławskie Linie Turystyczne to produkt turystyczny opracowany w Sieci współpracy URBACT III, współfinansowanej przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl