wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Naucz się, jak wpływać na władzę. Watchdog Polska zaprasza na bezpłatne szkolenia
Uczestnicy bezpłatnego szkolenia w salce konferencyjnej, zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky
Uczestnicy bezpłatnego szkolenia w salce konferencyjnej, zdjęcie ilustracyjne

Ruszyła rekrutacja do prowadzonej przez Watchdog Polska Szkoły Inicjatyw Strażniczych (SIS). Cykl szkoleń skierowany jest do mieszkańców wsi i miast, którzy przyglądają się pracy lokalnych władz, zabierają głos w sprawach publicznych i działają na rzecz zmian w przypadku zdiagnozowania problemów tam, gdzie mieszkają.

– Jeśli ktoś działa w gminie, w mieście, potyka się o rzeczy niemożliwe, musi koniecznie ubiegać się o miejsce w tej szkole – mówi Joanna Wolska z Bielsko Białej, absolwentka poprzedniej edycji SIS-u.

Rekrutacja trwa do 3 grudnia. Osoby zainteresowane udziałem w SIS-ie mogą zgłaszać się online pod tym adresem

Dla kogo jest SIS?

W szkoleniach może wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, która aktywnie uczestniczy w życiu swojej lokalnej społeczności, przygląda się pracy samorządu i chciałaby rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Uczestnikami Szkoły mogą być zarówno osoby działające indywidualnie, jak i członkowie/członkinie nieformalnych grup, organizacji społecznych czy przedstawiciele mediów lokalnych. Ważne, aby były niezależne od władz gminy, w której działają.

SIS to - oprócz dawki wiedzy, także możliwość poznania mieszkańców innych regionów działających w podobny sposób.

– Najważniejsze było dla mnie poznanie doświadczenia innych osób – podkreśla Grzegorz Krakowiak z Mierzyna – z jakimi problemami mierzą się w swoich gminach i jak je rozwiązują. Dzięki temu wiem, co zrobić, gdy podobny problem pojawi się w mojej miejscowości.

Co oferuje Szkoła?

SIS jest półrocznym cyklem szkoleniowym z zakresu praw człowieka, wolności słowa, prawa do informacji, planowania monitoringu, komunikowania swoich działań i włączania w nie innych mieszkańców. W tym czasie uczestnicy biorą udział w 10 spotkaniach online i 3 weekendowych zjazdach stacjonarnych.

Udział w Szkole jest bezpłatny. Szkolenia odbędą się w okolicach Warszawy. Sieć Obywatelska Watchdog Polska oferuje pokrycie kosztów szkolenia, zakwaterowania, wyżywienia oraz przejazdu.

Więcej szczegółów na temat projektu znajdziecie na stronie organizacji.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl