Mikrogranty NGO: nabór do orkiestry jazzowej na Ołbinie

Trwa nabór do Wielkiej Osiedlowej Orkiestry Jazzowej vol. 2. Do wspólnego grania zaprasza mieszkańców Fundacja Art&Flow. Przed nimi tygodniowe warsztaty muzyczne i finałowy koncert, zaplanowany na 21 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 sierpnia.

Do orkiestry szukamy osób w wieku od 13 do 113 lat grających (lepiej lub gorzej) na następujących instrumentach: skrzypce, altówka, trąbki, puzon, wiolonczela, saksofon, flet, klarnet, gitara, akordeon, zestaw perkusyjny, bębny, przeszkadzajki – zapowiadają organizatorzy.

Idealni kandydaci to osoby zaangażowane, czujące muzyczne flow z sąsiadami i dyspozycyjne w terminie 16-21 sierpnia. Umiejętności grania z nut czy improwizacji nie są wymagane, ale będą dodatkowym atutem.

Bezpłatne warsztaty

Dla członków orkiestry prowadzone będą w tym terminie warsztaty, za których merytoryczną wartość odpowiadają profesjonalni muzycy oraz wykładowcy Akademii Muzycznej we Wrocławiu, związani z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Wrocław.

Warsztaty będą polegały na pracy w sekcjach, zajęciach instrumentalnych, wokalnych, ćwiczeniu podstaw improwizacji, a wszystko spinać w całość będzie praca nad programem koncertu finałowego, który odbędzie się 21 sierpnia 2021 roku.

  • Termin: 16–20.08.2021, w godzinach 16.00-20.00
  • Miejsce: Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Prusa 37-39, wejście od Wyszyńskiego 75A
  • Zgłoszenia udziału wysyłać można do 13 sierpnia na adres: warsztaty@artandflow.pl w tytule wiadomości wpisując: JAZZ.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Wielka Osiedlowa Orkiestra Jazzowa vol. 2

Wielka Osiedlowa Orkiestra Jazzowa vol. 2

Koncert / Warsztaty
Termin od 13 sierpnia 2021 do 21 sierpnia 2021

Miejsce Park Stanisława Tołpy

Zobacz

Warsztaty otworzy koncert Dominika Mąkosy ze swoim trio w składzie: Dominik Mąkosa – piano, Ion Virlan – kontrabas, Piotr Zarecki  perkusja. Koncert w piątek, 13 sierpnia, o g. 18.00 w Parku Tołpy.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Mikrograntów (ścieżka dla NGO).