wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Miejska Wyspa Zieleni. Jak ma wyglądać?

Miejska Wyspa Zieleni. Jak ma wyglądać?

Wydział Partycypacji Społecznej,

Przeciwdziałamy smogowi w mieście – projekt pilotażowy. Kolejne konsultacje projektu z zielonego WBO 2017. Bądź na spotkaniu. Przekaż swoją opinię.

Projekt nr 685/2017 to jeden z ośmiu wybranych do realizacji projektów w ramach „Zielonego WBO”. Polega on na budowie pionowej instalacji filtrującej powietrze i przeciwdziałającej smogowi w mieście.

Miejska wyspa zieleni - infografika

Jest to projekt pilotażowy. Zostanie on zrealizowany w oparciu o ustalenia z naukowcami i liderem projektu pod kątem najskuteczniejszego działania i zakresu realizacji.Warto wspomnieć, że w ramach projektu 165/2016 zielona enklawa | rondo Reagana, Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie postępowania przetargowego na realizację tzw "zielonej ściany" polegającej na postawieniu samonawadniających się donic z różnorodną zielenią. Poniżej oraz w załączniku projekt. Czy projekt Miejskie Wyspy Zieleni może wyglądać podobnie?

projekt miejskiej wyspy zieleni

Lokalizacja planowana jest przy Rondzie Reagana (na mapie zaznaczono wielokątem propozycję lokalizacji wskazaną przez Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta).

Rondo Reagana widok z lotu ptaka

Kto rozmawiaMieszkańcy i mieszkanki Wrocławia.

O czymZielona instalacja o znaczeniu antysmogowym. Wybór lokalizacji w okolicach pl. Grunwaldzkiego. Możliwe rozwiązania.

Kiedy1–21 października 2018 r.

JakFORMULARZ UWAG

Fill out my online form.

SPOTKANIE KONSULTACYJNE | 9.10.2018, g. 17.00 | MBP – Filia nr 29, ul. Reja 1

Wydarzenie na FB

miejska wyspa zieleni - plakat konsultacji społecznych

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl