wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Które wrocławskie kamienice wpisać do rejestru zabytków? Zagłosuj w plebiscycie
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu kamienice na wrocławskim Starym Mieście, zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu kamienice na wrocławskim Starym Mieście, zdjęcie ilustracyjne

Są ich we Wrocławiu tysiące, ale w rejestrze zabytków znajduje się tylko ułamek wrocławskich kamienic. Wpis do rejestru to gwarancja, że budynek w trakcie remontów potraktowany zostanie z należytą dbałością o swoje architektoniczne walory. Ale także szansa, by starać się o fundusze na jego remont. We Wrocławiu ruszyła społeczna akcja, mająca na celu wyłonienie 5 kamienic, dla których przygotowane zostaną profesjonalne wnioski o wpis do rejestru zabytków.

Inicjatorami akcji są Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia (TUMW) i Akcja Miasto.

– Z Waszą pomocą chcemy wytypować 5 kamienic, które już teraz powinny zostać objęte ochroną. Dla Waszych wybrańców wspólnie z ekspertami przygotujemy profesjonalne wnioski, aby przyspieszyć i ułatwić wpisanie ich do rejestru zabytków – piszą członkowie TUMW na swoim profilu społecznościowym.

Głosować możecie do niedzieli 26 marca, zostawiając „lajki” pod wybranymi kamienicami, w tej galerii na Facebooku.

To już druga edycja akcji #RejestrujemyKamienice. Pierwszy raz przeprowadzona została w 2016 roku. Z 5 wyłonionych wówczas kamienic, 2 są już wpisane do rejestru zabytków (Prądzyńskiego 13 i Bałuckiego 2). 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl