wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

I Integracyjny Rajd Wrocławskich NGO

Zamek w Wojnowicach www.facebook.com/zameknawodzie
Zamek w Wojnowicach

We Wrocławiu działa ponad 4 tys. organizacji pozarządowych. 9 czerwca 2017 r., mając na uwadze rozwój dobrej współpracy między nimi a samorządem Wrocławia, ale także konsolidację samego środowiska, odbędzie się I Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Prezentujemy wybrane inicjatywy społeczne, które z dobrym skutkiem realizowane są przez NGO. 13 maja odbędzie się I Integracyjny Rajd Wrocławskich NGO.

Przedstawiciele wrocławskich organizacji pozarządowych zapraszają ma turystyczną imprezę – I Integracyjny Rajd Wrocławskich NGO. Zgłosić może się każdy, wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja. Rajd odbędzie się 13 maja, na trasie Wrocław – Zamek na wodzie w Wojnowicach.

– Jest to forma integracji środowisk wrocławskich organizacji pozarządowych. W czerwcu odbędzie się nasz kongres i chcielibyśmy pokazać, że przedstawiciele NGO nie tylko ze sobą konkurują o pieniądze, ale też potrafią współpracować i razem realizować różne projekty – mówi Marcin Spitalniak, Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan.

Organizatorzy podkreślają, że rajdy jest odpowiedzą na zgłaszane wcześniej propozycje przedstawicieli wrocławskich NGO, zorganizowania nieformalnych spotkań z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi.

– Widzimy się i rozmawiamy na oficjalnych konferencjach a brakowało nam możliwości spotkań trochę mniej oficjalnych. Integracyjny Rajdy Wrocławskich NGO odbędzie się po raz pierwszy, ale chcielibyśmy w roku mieć przynajmniej 4 tego rodzaju wydarzenia. Jest już propozycja zorganizowania spływu kajakowego – mówi Grzegorz Tymoszyk, Centrum Sektor 3 we Wrocławiu.

W sobotę, 13 maja, w Integracyjnym Rajdzie Wrocławskich NGO można wziąć udział na dwa sposoby – pieszo (ok. 15 km) lub na rowerze (ok. 20 km):

– Jeżeli ktoś nie ma możliwości udziału w trasie pieszej lub rowerowej, to ognisko integracyjne planujemy na godz. 12.00 w parku przy zamku w Wojnowicach, gdzie można dojechać również samochodem – dodaje Marcin Spitalniak.

Organizatorami I Integracyjnego Rajdu Wrocławskich NGO są: Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan i Centrum Sektor 3.

1. Integracyjny Rajd Wrocławskich NGO

1. Integracyjny Rajd Wrocławskich NGO

W plenerze / Spacery i wycieczki / Akcje społeczne
Termin 13 maja 2017 od 09:00 do 17:00

Miejsce Zamek na wodzie w Wojnowicach

Zobacz

I Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych

9 czerwca odbędzie się I Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Organizatorami są: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” oraz Urząd Miejski Wrocławia.

Pomysłodawcy spodziewają się, że spotkanie przyczyni się do budowania dialogu, współpracy i wymiany doświadczeń między organizacjami pozarządowymi i samorządem Wrocławia. Kongres będzie miejscem nie tylko dyskusji o najważniejszych celach, ale również okazją do luźnych rozmów, poznania się, nawiązania kontaktów partnerskich.

Co na Kongresie? Planowane są spotkania branżowe. Tematami rozmów będą m.in.: kultura, ekonomia społeczna, opieka i zdrowie, edukacja i wychowanie, sport, rekreacja i turystyka, ekologia. Ważnym punktem spotkania będzie również temat wyborów do Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i prezentacja kandydatów. Już wkrótce więcej informacji o Kongresie.

Organizacje pozarządowe (non governmentalorganisation, NGO) to wszystkie podmioty, które nie są jednostkami albo organami administracji publicznej oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. Zalicza się do nich m.in.: stowarzyszenia, związki stowarzyszeń, fundacje, spółdzielnie socjalne, kluby sportowe, organizacje kościelne, izby rzemieślnicze i gospodarcze. Wg stanu na koniec 2016 r., swoją siedzibę we Wrocławiu miało 4069 NGO. Najwięcej jest stowarzyszeń 58,37% i fundacji 27,2%.

NGO we Wrocławiu – Kalejdoskop Kultur

Wrocław–NGO: współpraca jest najważniejsza

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama