wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Dzień z tenisem przy ul. Pułtuskiej
Korty przy ul. Pułtuskiej z lotu ptaka źródło mapy: gis.um.wroc.pl
Korty przy ul. Pułtuskiej z lotu ptaka

Darmowe warsztaty tenisa, foodtrucki, gra w bule – to tylko niektóre z atrakcji, zaplanowanych na najbliższą sobotę (17 lipca) na kortach przy ul. Pułtuskiej 13. Do wspólnego spędzania czasu, organizatorzy zapraszają od godz. 11.00 do 18.00.

Turnieje i warsztaty na kortach

Dzień z tenisem rozpocznie się od turnieju deblowego mężczyzn (godz. 11.00 – 15.00) oraz warsztatów tenisa dla dzieci i dorosłych (godz. 11.00 – 14.00). Od 14.00 do 18.00 odbędzie się turniej kobiet. Zgłosić może się każdy chętny, liczba miejsc jest jednak ograniczona.

  • Deblowy turniej tenisa mężczyzn. Korty 1, 2, 3. Godz. 11.00 – 15.00. Zgłoszenia do 16 lipca do godz. 16.00 pod numerem telefonu 602 552 591.
  • Warsztaty tenisa dla dzieci i dorosłych. Korty 4, 5, 6. Godz. 11.00 – 14.00. Wstęp wolny.
  • Turniej tenisa kobiet. Korty 4, 5, 6. Godz. 14.00 – 18.00. Zgłoszenia do 16 lipca do godz. 16.00 pod numerem telefonu 695 946 846.

Dodatkowo na centralnym korcie zaplanowano pomiary prędkości serwisu.

Atrakcje dla całej rodziny

Na najmłodszych czekać będą kucyki (przyjadą z pobliskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice) oraz strefa zabaw z tradycyjnymi „dmuchańcami”. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej z foodtruckami i "miasteczka" sportowo - rekreacyjnego. Dodatkowo, do gry w bule zaprasza Wrocławski Szkolny Związek Sportowy – organizator sportu młodzieżowego, ale i zajęć sportowych dla seniorów.

Dzień z tenisem

Dzień z tenisem

Wydarzenia sportowe / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 17 lipca 2021 od 11:00 do 18:00

Miejsce Korty tenisowe przy ul. Pułtuskiej

Zobacz

Korty przy Pułtuskiej z nowym zarządcą

Korty przy ul. Pułtuskiej 13 do tej pory dzierżawione były przez Krzycki Klub Tenisowy. Od lipca tego roku ich operatorem staje się WCT Spartan – miejska spółka, prowadząca już korty tenisowe przy ul. Spiskiej, Lubińskiej i Krajewskiego.

 Bardzo cieszymy się, że przekazujemy korty Wrocławskiemu Centrum Treningowemu Spartan, które ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu obiektów tenisowych - mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, dotychczasowego zarządcy obiektu. – Kompleks składający się z 11 kortów w pięknej okolicy, ma ogromny potencjał, by doskonale służyć wrocławskiemu środowisku tenisowemu, przy jednoczesnej poprawie stanu infrastruktury i przywróceniu funkcji parkowej, otwartej dla wszystkich  dodaje dyrektor Gęstwa.

Czytaj więcej: Rozmawiamy o przyszłości terenu zieleni z kortami przy Pułtuskiej

Jak urządzić korty? – Niebawem poznamy raport z konsultacji

 Niedawno na terenie kortów oraz drogą internetową prowadzone były konsultacje społeczne dotyczące przyszłości obiektu  mówi Paweł Łosiński, wiceprezes zarządu WCT Spartan. – Na pewno dostosujemy się do wynikających z nich wytycznych, przedstawiających wolę mieszkańców naszego miasta. Pewne jest natomiast to, że zachowana zostanie tutejsza funkcja tenisowa - dotychczasowi użytkownicy wciąż będą mogli trenować i grać na tym obiekcie. Spartan zarządza już kortami przy ulicy Spiskiej i Lubińskiej, cieszymy się, że możemy poszerzyć ofertę tenisowego Wrocławia o kolejne tereny, zwłaszcza tak atrakcyjnie położone  dodaje prezes Łosiński.

Raport z konsultacji poznamy w przyszłym tygodniu. Znajdziecie go wówczas na stronie konsultacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl