Rozmawiamy o przyszłości terenu zieleni z kortami przy Pułtuskiej

Teren zieleni z kortami tenisowymi przy ul. Pułtuskiej 13 będzie otwarty, dostępny dla wrocławian i pozostanie zieloną strefą. Trwają konsultacje społeczne poświęcone jego przyszłości.

Należący do miasta obiekt, położony pośród terenów zielonych w południowej części Wrocławia, jest dzierżawiony przez Stowarzyszenie Krzycki Klub Tenisowy. To jednak ostatnie tygodnie obowiązywania umowy, która wygaśnie do końca czerwca.

Nieruchomość przy ul. Pułtuskiej 13 przejmie miejska spółka, Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan Sp. z o.o., mające wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu obiektami tenisowymi.

Umowa dzierżawy, już po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia, wygasa z końcem czerwca. Od tego momentu, zgodnie z zapisami, dotychczasowy dzierżawca ma 14 dni na zwrócenie nieruchomości miastu. Nowy zarządca, spółka Spartan, powinien przejąć obiekt w trzecim kwartale tego roku, gdy wypełni obowiązki proceduralne.

- Kluczowa informacja jest taka, że nie zmieni się sportowy charakter obiektu. Korty pozostaną kortami. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by z placów gry nadal korzystali członkowie KKT. Przed nami pozostaje ustalenie szczegółów – podkreśla Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Korty przy ul. Pułtuskiej, źródło: www.wroclaw.pl/rozmawia

Nowy Operator, spółka Spartan, zarządza obecnie obiektami tenisowymi przy ul. Spiskiej (osiem kortów naturalnych, z czego cztery są na zimę przykrywane dachem), przy ul. Lubińskiej (trzy korty otwarte i dwa kryte) oraz przy ul. Krajewskiego (jeden kort otwarty). Na ul. Pułtuskiej kortów jest jedenaście, w tym cztery kryte.

– Teren kortów przy ul. Pułtuskiej przekazujemy spółce, która posiada duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu obiektów oraz kompetencje, by to miejsce było jeszcze lepiej wykorzystane i by jeszcze lepiej służyło mieszkankom i mieszkańcom Wrocławia, a przede wszystkim braci tenisowej naszego miasta – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu. – Postaramy się też, by cały teren był bardziej otwarty dla mieszkańców. By wrócił do źródeł i stał się integralną częścią parku Południowego. Obecnie trwa procedura przekazywania planów i wszystkich informacji technicznych, które przydadzą się nowemu zarządcy – dodaje.

Konsultacje społeczne potrwają do 4 lipca

W ich ramach zaplanowano m.in. punkt konsultacyjny i spacer (19 czerwca, g. 14, niebieski namiot przy wejściu od ul. Sudeckiej) oraz konsultacyjną grę terenową na terenie kortów – dla dzieci i młodzieży. Swoje opinie na temat tego, jak najlepiej urządzić teren zieleni wokół kortów, można składać też zdalnie, za pomocą formularza internetowego.

Dowiedz się więcej i weź udział w konsultacjach społecznych poświęconych przyszłości tego terenu.